Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

СУМ запросила на конкурс юнацтва до 75-річчя спілки

Автор:

|

Червень 18, 2021

|

Рубрика:

СУМ запросила на конкурс юнацтва до 75-річчя спілки

Світова виховна рада (СВР) Спілки української молоді (СУМ) оголосила про проведення конкурсу юнацтва з метою залучення молодшого та старшого юнацтва, а також молодих дружинників до відзначення 75-ліття відновлення СУМ у діаспорі. Конкурс відбуватиметься в чотирьох категоріях:
Перша категорія для молодшого юнацтва — «Малюнок», тема «Я люблю СУМ», 6-9 років, 10-12 років. Для цієї категорії пропонують провести перший тур при осередках або в таборах. У кожному осередку (таборі) відбудеться конкурс і будуть визначені переможці в кожнім рої. Охочих просять зробити виставку цих робіт при осередках, чи на оселях так, щоб кожна дитина мала признання за свою працю. Осередки мусять підібрати суддів до журі у своєму осередку чи в громаді. Кожен осередок заохочують винагородити переможців у кожному рої за своєю спроможністю.
До другого туру потрапляють переможці (1, 2, 3-ті місця) місцевих конкурсів. Якщо на якомусь терені немає офіційно створеної СУМ, але проживає юнацтво, яке б хотіло взяти участь у конкурсі, тоді малюнки пересилають одразу на другий тур. Усі праці юнацтва будуть виставлені на СУМівському сайті та в соціальних мережах. У такий спосіб усі учасники з цієї категорії матимуть нагоду побачити свої твори на виставці.
Кожен терен повинен підібрати свого координатора конкурсу, який відповідатиме за проведення першого туру та пересилку творів молодшого юнацтва на центральну електронну адресу та комунікувати з комітетом конкурсу при СВР.
Друга категорія для молодшого та старшого юнацтва — творче слово, вірш (пісня), або оповідання (драма), тема «Moє СУМівське життя», молодше юнацтво 12 років, старше юнацтво 13-15 років. Побажання, щоб всі вірші (пісні) й оповідання (драми) були написані українською мовою, але не обмежуються до однієї мови. У випадку, коли юнак, чи юначка вирішать написати державною мовою країни, де проживають, потрібно зробити коротке резюме українською вірша (пісні), та повний переклад оповідання (драми).
Третя категорія для старшого юнацтва — відео-розвагові та рекламні ролики, тема «У СУМ завжди нам весело», 15-18 років. У цій категорії можуть брати участь індивідуально або парами. У цій категорії не може працювати разом більше, ніж двоє сумівців. Відео має бути тривалістю 3-5 хвилин. Побажання, щоб відео були записані українською мовою, але не обмежуються до однієї мови. У випадку, коли учасники конкурсу вирішать зробити запис державною мовою країни, де проживають, потрібно зробити титри українською мовою. У відео можна додати, але не обмежуватися до відповідей на запитання: Коли ти почав приходити на СУМівські заняття? Чому тобі подобається належати до СУМ? На твою думку, що найважніше тобі в СУМі? Які спомини ти маєш зі СУМу? Яке майбутнє ти бачиш для себе в СУМ?
Четверта категорія для старшого юнацтва та молодих дружинників — інтерв’ю, записане на відео, тема «Жива історія-інтерв’ю зі старшими членами нашої Спілки», старше Юнацтво 17-18 років, дружинники 19-23 років. Відео має бути тривалістю до п’яти хвилин. Побажання, щоб відео були записані українською мовою, але не обмежуються до однієї мови. У випадку, коли учасники конкурсу вирішать зробити запис державною мовою країни, де проживають, потрібно зробити титри українською мовою. Для інтерв’ю необхідно зібрати інформацію від старших членів нашої спілки, щоб довідатись особисто від них, чому вони записалися до СУМ і що змусило їх залишитися активними впродовж життя? Яку користь принесла їм приналежність до нашої Спілки? Який досвід зі СУМу допоміг їм у житті, в науці, або у професійній праці? А також, як Ви уявляєте собі СУМ у майбутньому й які Ваші поради або побажання для СУМ на майбутнє? Незабутні моменти сумівського життя.
Для завантаження конкурсних робіт діє окремий сервіс. Термін подачі праць на Конкурс до 1 грудня ц. р. При подачі праці на Конкурс необхідно вказати категорію, в якій берете участь; вік; ім’я та прізвище; терен; осередок; рій. Для оцінювання робіт будуть покликані професійні члени журі. Прохання до теренів номінувати професійних осіб до журі до 1 листопада ц. р.
Результати Конкурсу будуть подані до 20 грудня ц. р. та міститимуть списки переможців у чотирьох категоріях із відповідними нагородами (грошовими ваучерами, які можна буде використати у сумівських крамницях різних теренів): I-ша нагорода — 100 USD; II-га нагорода — 75 USD; III-тя нагорода — 50 USD. Усі подані на конкурс праці будуть виставлені на СУМівському сайті та в соціальних мережах. За додатковою інформацією прохання звертатися до подруги Марії Поліщук, голови СВР, на адресу: mariap@cym.org.
Як повідомляв «Міст», перехідний прапор СУМ отримав сумівський осередок у Чикаґо.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply