Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Стефан Романів на запрошення МІОК побував у Львові

Автор:

|

Квітень 26, 2018

|

Рубрика:

Стефан Романів на запрошення МІОК побував у Львові

Стефан Романів та Ірина Ключковська

З нагоди вшанування 85-х роковин Голодомору в Україні Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків із діаспорою (МІОК) спільно із Народним домом «Просвіта» «Львівської політехніки» 17 квітня провели зустріч під назвою «Україна пам’ятає — світ визнає». У ній взяв участь Стефан Романів, відомий громадський і політичний діяч української діаспори, голова Міжнародного координаційного комітету у справі Голодомору, генеральний секретар Світового конґресу українців і президент Союзу українських організацій Австралії.
Вітаючи знаного гостя, Ірина Ключковська, директор МІОК, нагадала, що в останню суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять жертв голоду, штучно організованого сталінським режимом в Україні в 1932-1933 рр. Цьогоріч цей день випадає на 24 листопада. Починаючи з 1991 року, Україна в різній формі вшановує пам’ять жертв Голодомору. Та особливої ваги ця подія набула в останній час. Цього дня у кожній українській домівці запалюють незгасиму свічку пам’яті. Власне, цю ідею цю висунув саме п. Романів разом зі своїми соратниками, котрі в далекій Австралії ще 2008 року втілили її вперше.
«Ми тоді знайшли спільну мову з українськими урядовцями, — наголосив високий гість, виступаючи перед чисельними присутніми, — що спільно можемо багато чого зробити. І якщо будемо разом працювати, то зможемо швидше донести світові інформацію про Голодомор. Так розпочалася кампанія «Україна пам’ятає — світ визнає», суть якої полягала у роботі в двох напрямках. З одного боку, в самій Україні потрібно було говорити більше про Голодомор, адже довгі роки в світі мало знали про нього, а якщо знали, то лише кремлівську версію. Водночас, ми розпочали роботу з міжнародною спільнотою, парламентами різних країн, щоби домогтися від Організації Об’єднаних Націй (ООН) остаточного визнання Голодомору ґеноцидом».
Щодо перспектив роботи на міжнародній арені, то як наголосив Стефан Романів, окрім ООН, Світовий конґрес українців продовжує працювати над тим, аби тема визнання Голодомору етноцидом українців обговорювалась у парламентах якомога більшої кількості країн. «Разом із Міністерством закордонних справ та Верховною Радою України ми створюємо базу матеріалів і будемо координувати роботу в кожній країні, де є українська діаспора. Відтак, розпочали цю розмову й у Австралії, аби впродовж 2018 року тут прийняти відповідну резолюцію», — зазначив він.
Також у межах зустрічі, що пройшла у переповненій актовій залі головного корпусу університету, де були присутні і студенти, і викладачі, і представники громадськості Львова, Стефан Романів щиро і відверто поспілкувався з присутніми, відповів на їхні запитання. Учасники зустрічі оглянули виставку «Світовий конґрес українців: правда про Голодомор», їм також презентували просвітницькі проекти про дослідження Голодомору інституціями української діаспори, що були реалізовані МІОК.

Ігор Галущак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply