Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 26, 2022

Стефан Романів: «Маємо збудувати український світ»

Автор:

|

Вересень 05, 2013

|

Рубрика:

Стефан Романів: «Маємо збудувати український світ»

Генеральний секретар Світового конгресу українців, голова Проводу Організації українських націоналістів (бандерівців) й очільник Об’єднання українських організацій Австралії Стефан Романів розповів про роль ОУН у сучасній Україні, роль української діаспори, єдність українців усього світу.
— Нещодавно в Україні відбувся відбувся ХІII Великий збір Організації українських націоналістів. Розкажіть докладніше про роботу цього зібрання…
— Великий збір є найвищим законодавчим органом організації. На ньому обговорювалося питання ОУН, подальші її дії, який стратегічний план має бути та як ми можемо допомогти в розбудові держави. Збором підтверджено цілісність і єдність ОУН як глобальної надпартійної структури, яка покликана дбати про інтереси української нації й української людини. У роботі брали участь делегати з України, США, Канади, Австралії, країн Європи.
— Чи маєте в лавах ОУН багато молоді?
— Так, на цьому зборі був, мабуть, наймолодший склад учасників нашої організації. Приємно, що молодь охоче вступає до наших лав.
— Знаю, що ОУН має осередки по всій Україні. Як ставляться до вас, скажімо, на сході, на півдні України?
— Організація завжди мала свої структури на сході. Останніми місяцями ми посилили цю працю. Керівництво ОУН відвідало Харків, Запоріжжя, Донецьк, Луганськ, Полтаву, Суми, Чернігів, Дніпропетровськ, інші реґіони. Зовсім недавно ми побували в м. Стаханові. Там – патріотичні, добрі громади.
Не треба вірити тим, хто наголошує, що на сході немає України. Є єдина Україна. І люди там спраглі щирої, відвертої розмови, вони відкриті до діалогу з нами. Мешканцям цих реґіонів бракує правдивої інформації про діяльність ОУН. Вони мають багато запитань, як-от: що таке український націоналізм? Ми кажемо, що націоналізм — це розбудова держави, і кожен може відіграти в тому свою роль, більшу чи меншу. Тоді ти є націоналістом. Я – за те, щоби частіше відбувалися наші зустрічі для самопізнання, наукові, освітні, спортові, бізнесові й обміни молодими людьми.
— Українці багато можуть узяти від діаспори: досвід, почуття відповідальності, патріотизму. Чого може навчитися діаспора в українців?
— Так, із діаспори можна брати добрі ідеї, але рівно ж і діаспора багато може навчитися від українці в Україні: це — питання мистецтва, культури. Навіть технології, тут є величезний потенціал. Дуже позитивно, що українська молодь має нагоду поїхати у світ, побачити, повчитися й цей набутий досвід застосувати в Україні. І навпаки, молодь Австралії, Європи приїжджає в Україну та вчиться. Відразу по закінченні Світового конґресу українців (СКУ) у Львові відбувався форум молоді діаспори в Тернополі, куди з’їхалися представники різних країн світу. Вони доповнюють один одного і стають кращими, ніж ми.
— Ви — уродженець Мельбурна, проте в Австралії вас, мабуть, дуже важко застати. Вас радше можна назвати людиною світу…
— Українська нація не є обмежена територіями. Українці є в Мозамбіку, у Параґваї, у Китаї, у різних країнах світу. Нас об’єднує Україна, і ми працюємо для України. Світ змінюється, нинішні технологічні можливості нівелюють кордони. Завдяки Інтернету ми можемо спілкуватися, бачитися. З Австралії сюди летіти 28 годин, але щоби мати зв’язок з Україною, достатньо скористатися Всесвітньою мережею. Важливо, щоби ми розуміли, знали, що ми є частиною українського народу, не залежно від того, де перебуваємо.
Борімося, щоб Україна ввійшла до європейської спільноти, борімося, щоби світ визнав Голодомор Ґеноцидом. До прикладу, на окрему тематичну сесію ювілейного Конґресу ми винесли питання євроінтеграції України. Ми спільно обговоримо це питання, і відтепер не лише СКУ, але всі його складові у своїх країнах виконуватимуть спільну роботу. У цей час треба й будувати — будувати свій український світ. Якщо буде український світ, то в ньому будуть позитивні елементи. Для цього мусимо працювати всі — від президента до простого українця. А діаспора допоможе.
Розмовляла Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply