Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Стартувала інформаційна кампанія «Я — українець»

Автор:

|

Лютий 10, 2021

|

Рубрика:

Стартувала інформаційна кампанія «Я — українець»

Міжнародна неурядова організація закордонних українців та друзів України «Координаційний ресурсний центр» (КРЦ) розпочала в ряді країн Європи інформаційну кампанію «Я — українець». Про це повідомив Олекса Мартинець, координатор ініціативи. У лютому та березні до кампанії приєднаються добровольці КРЦ з Австралії, Великої Британії та Польщі.
Головні гасла та лозунги кампанії КРЦ: чи ви є мешканцем країни, де проводять підрахунок 2021, і одночасно членом української національної меншини? Вкажіть, будь ласка, вашу рідну мову. Інформації про рідну мову українську важливі та потрібні; чи ви проживаєте в країні, де проводять підрахунок 2021, і є представником української громади? З гордістю зголошуйтесь до української національности! Інформація про національність є важливою та необхідною; Громадянство/підданство — це не національність. Діаспора — також українці і разом із громадянами України творить сильне світове українство; будьте обережні та перевіряйте інформацію. Ваші дані підрахунку 2021 захищені від зловживання. Остерігайтеся дезінформацій та підступів у приватних соцмережах і засобах масової інформації».
Відповідно до рішення Організації Об’єднаних Націй (ООН), 55 держав запланували 2021-го провести національні переписи на своїх територіях. Підрахунки 2021 дадуть можливість зібрати й дані про українську мову. «Всі ці переписи населення мають особливе значення, позаяк зібрані дані можуть впливати на планування заходів, аби в країнах проживання та закордонним українцям жилося краще. Результати перепису значно допоможуть у галузі національного шкільництва, культури та використання української мови за межами України», — вважають експерти міжнародної інформаційної кампанії «Я — українець».
Зокрема, Центральний кризовий штаб уряду Чеської Республіки вирішив не відкладати запланований на 2021 рік підрахунок людей, будинків і помешкань. У зв’язку з цим Організація закордонних українців і друзів України також заявила про готовність розгорнути в Чехії інформаційну кампанію «Я — українець».
Підрахунок відбуватиметься в дистанційному режимі з 27 березня ц. р. Термін закінчення — 9 квітня ц. р. З 12 березня запрацює контактний центр в Чехії. Його працівники відповідатимуть на запитання, отримані телефоном, електронною поштою та в живому чаті. Також на сторінках https://www.czso.cz можна буде побачити чатбот.
Метою підрахунку є створення доступної статистичної інформації про фізичних осіб, домашнє господарство, квартирний і домовий фонд на всій території Чехії на момент підрахунку. Такий перепис населення проводять у Чехії раз на десять літ, перший підрахунок відбувся 1 березня 2001 року. Результати перепису 2021-го мають стати відомими вже цього року.
У Координаційному ресурсному центрі зазначають, що усі охочі приєднатися до інформаційної кампанії «Я — українець» або фінансово допомогти добровольцям КРЦ можуть безпосередньо контактувати з офіційними представниками центру у відповідній країні перебування або надіслати електронного листа на адресу: ingocrc@gmail.com із позначкою Census 2021.
Як повідомляв «Міст», у світі популяризуватимуть українську мову.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply