Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

Спільнотам української діаспори дарували книжки

Автор:

|

Березень 01, 2018

|

Рубрика:

Спільнотам української діаспори дарували книжки

Львівські видавництва подарували свої книжки українським спільнотам у різних куточках світу з нагоди міжнародного дня дарування книги. Відповідну акцію інтелектуальної доброти «Її Величність Книга. Даруймо!» провів Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».
Представники провідних галицьких видавництв за допомогою жереба обирали закордонні українські спільноти, яким подарували свої видання. Так, книги від видавництва «Срібне слово» отримало Товариство об’єднання українців у Франконії (ФРН), від Всеукраїнського спеціалізованого видавництва «Світ» — українська школа «Материнка» ім. Дмитра Павличка у Варшаві (Польща), від видавництва «Апріорі» — українська недільна школа в Греції, від «Видавництва Старого Лева» — українська суботня школа в Нідерландах «Веселка», від видавництва «Каменяр» — Союз українських студентів у Мюнхені (ФРН), від видавництва «Літопис» — українська школа в місті Осло (Норвегія). Також Іванові Паров’яку, директорові видавництва «Львівської політехніки», доручили передати власну книжкову продукцію у дарунок Конґресу українців Естонії.
Родзинкою заходу стало он-лайн-спілкування з кожною з цих закордонних українських організацій, під час якого лунали теплі слова подяки організаторам цієї акції і видавцям за подаровані книги. Крім цього, вдалося поспілкуватися з Марією Пришляк, ректором Українського вільного університету; Анастасією Левковою, заступником директора Українського інституту книги та низкою інших цікавих людей.
Нагадаємо, що міжнародний день дарування книжок започаткувала Еммі Бродмур, працівниця звичайної американської шкільної бібліотеки 2012 року. Ідею підказав її маленький син, який поцікавився у мами, чому немає особливого дня, коли б люди дарували один одному книжки. З того часу в багатьох країнах світу люди дарують книжки один одному та членам своєї родини, залишають їх для охочих у людних місцях, організовують волонтерські кампанії зі збирання книжок для шкіл і сиротинців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply