Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

СКУ закликає ВРУ доопрацювати Закон про громадянство

Автор:

|

Травень 29, 2020

|

Рубрика:

СКУ закликає ВРУ доопрацювати Закон про громадянство
Павло Ґрод

Проєкт Закону України № 2590 про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства, який планують до розгляду Верховною Радою України (ВРУ), та викликав бурхливе обговорення в суспільстві, потребує ґрунтовного доопрацювання.
Світовий конґрес українців (СКУ) послідовно наголошує на необхідності лібералізації щодо множинного громадянства, за умови впровадження ефективних безпекових запобіжників від впливу Російської Федерації й інших держав, які протидіють інтересам України. Саме ці кроки дозволять забезпечити захист інтересів національної безпеки та створять основу подальшої розбудови зв’язків діаспори з Україною.
2019-го СКУ, в співпраці з експертними групами, розробив і у жовтні 2019 року надав Президенту України свої пропозиції до законопроєкту щодо громадянства, що ґрунтуються на принципах лібералізації та безпекових запобіжниках. 12 грудня 2019-го Президент України вніс до Верховної Ради України законопроєкт № 2590, в якому була врахована частина суттєвих пропозицій, наданих СКУ. Водночас, ряд суттєвих пропозицій СКУ в цей законопроект не додали. Законопроєкт № 2590 також містить пропозиції інших міністерств і відомств України, які потребують додаткового обговорення й узгодження.
СКУ обстоює необхідність всебічного аналізу та доопрацювання законопроєкту № 2590 з метою:

  • забезпечення ефективного захисту національної безпеки України, особливо в умовах російської аґресії. Наприклад, запровадити ефективні підстави для позбавлення громадянства осіб причетних до збройної аґресії проти України та невизнання множинного громадянства держави-аґресора;
  • забезпечення прав представників діаспори та сприяння залученню світового українства до розбудови України. Зняття заборони займати державні посади особам, котрі мають іноземне громадянство;
  • подальшої європейської інтеграції України.
    «Закликаємо ВРУ до ґрунтовного доопрацювання проєкту Закону № 2590. СКУ готовий і надалі брати участь у робочих групах на всіх експертних рівнях, працювати з фракціями ВРУ для відповідного доопрацювання важливого закону про множинне громадянство, який сприятиме поверненню українців, а також подальшому економічному та політичному розвитку України», — заявив Павло Ґрод, президент СКУ.
    Пресслужба СКУ

Як повідомляв «Міст», в Україні прийняли закон про громадянство для іноземних добровольців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply