Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

СКУ вимушений розірвати офіційні зв’язки з українцями в РФ

Автор:

|

Липень 25, 2021

|

Рубрика:

СКУ вимушений розірвати офіційні зв’язки з українцями в РФ

Світовий конґрес українців (СКУ) був вимушений ухвалити рішення призупинити членство усіх своїх складових організацій, а також провідників СКУ у Російській Федерації (РФ), аби захистити українську національну меншину у Росії від репресій. Такий крок став наслідком запровадження Путіним нових драконівських норм, які впроваджують кримінальну відповідальність для російських громадян за зв’язки з так званими небажаними організаціями, в т. ч. з СКУ.
На своєму позачерговому засіданні Рада директорів СКУ ухвалила рішення призупинити членство у Світовому конґресі українців усіх складових організацій із РФ, у т. ч. з Далекосхідним українським духовним культурно-просвітницьким центром «Просвіта» (м. Владивосток) і Саратовським земляцтвом українців «Поволжя».
Таке рішення ухвалили на прохання складових організацій СКУ та членів Ради директорів з Росії, яким сьогодні загрожує кримінальна відповідальність за співпрацю з СКУ після того як президент РФ 28 червня ц. р. підписав Федеральний закон № 230-ФЗ.
Цим законом відтепер поширена заборона громадянам Росії брати участь у діяльності організацій, визнаних у РФ «небажаними», і за межі території РФ. Раніше така заборона діяла лише на території РФ. Крім цього, 1 липня ц. р. Путін також увів в дію Федеральний закон № 292-ФЗ про внесення змін до Кримінального кодексу РФ. Відтепер, у разі, якщо громадян Росії визнають винними у причетності до діяльності «небажаних» організацій, їм одразу може загрожувати до шести років позбавлення волі.
Для мільйонів етнічних українців, які мешкають на території РФ та є російськими громадянами, такі дії Кремля спричинять подальше обмеження їхніх людських і громадянських прав. «Призупинення нашої співпраці зі складовими українськими організаціями у РФ було дуже складним, але необхідним рішенням. Це — ще один приклад грубого порушення Росією прав людини і продовження переслідувань української національної меншини, яка є найбільшою національною меншиною Росії. Світовий конґрес українців засуджує російське репресивне законодавство, метою якого є ізоляція та асиміляція українців у Росії, — заявив Павло Ґрод, Президент СКУ. — Російська влада не лише чинить військові злочини в Україні, вона також відповідальна за культурний геноцид українців у Росії. Ми закликаємо міжнародну спільноту засудити такі дії Кремля та вжити конкретних кроків задля захисту демократичних цінностей і прав людини».
Метою цього тиску та репресій Кремля є прагнення остаточно ізолювати українські громади у Росії від світової української громади та демократичного світу. «Повторюючи радянську практику, Путін закриває свою країну від зовнішнього світу. Він також відправляє мільйони українців, які мешкають у Росії, у примусову ізоляцію. У кращих традиціях сталінізму, за допомогою державної пропаґанди він розпалює ненависть до українців. А після того, як Путін дав чітко зрозуміти, що справді вважає українців і росіян «одним народом», ідентифікувати себе українцем у Росії стало просто небезпечно», — наголосив діяч.
До числа так званих небажаних організацій путінська влада зараховує широкий спектр російських опозиційних громадських організацій, а також міжнародних, європейських та американських фундацій і аналітичних центрів, які системно працюють над зміцненням демократії та поширенням демократичних цінностей у світі. З 2019 року статус «небажаної організації» у РФ має й Світовий конґрес українців.
Попри усі загрози, СКУ продовжить підтримувати українську громаду у Росії та продовжить адвокаційну працю на міжнародному рівні, щоб донести до світової спільноти правду про культурний геноцид і грубі порушення прав людини у РФ.
Пресслужба СКУ

Як повідомляв «Міст», СКУ шукає менеджера з розвитку фондів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply