Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 19, 2022

СКУ подає на Росію до Європейського суду

Автор:

|

Грудень 04, 2021

|

Рубрика:

СКУ подає на Росію до Європейського суду
Евген Чолій

Секретаріат Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) прийняв до розгляду заяву Світового конґресу українців зі скаргами на порушення з боку Російської Федерації Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод. Ці порушення випливають з рішення Генеральної прокуратури РФ від 11 липня 2019-го про визнання небажаною на території РФ діяльність СКУ.
СКУ це рішення оскаржив і пройшов усі доступні в РФ судові інстанції, однак його позов відхилили. 26 серпня ц. р. СКУ надіслав до ЄСПЛ заяву з такими скаргами: рішення Генеральної прокуратури РФ порушує права СКУ, гарантованих статтями 11 («Свобода зібрань та об’єднання»), 13 («Право на ефективний засіб юридичного захисту») та 18 («Межі застосування обмежень прав») Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод; порушення прав Сергія Винника, гарантованих вказаними положеннями Конвенції, внаслідок притягнення його до адміністративної відповідальності, а також спробою притягнути його до кримінальної відповідальності за співпрацю з СКУ, зокрема, за представництво його інтересів у судах РФ.
«Рішення Секретаріату ЄСПЛ є позитивним розвитком і ми віримо, що Європейський суд із прав людини ухвалить рішення на користь СКУ, що рішення Генеральної прокуратури РФ від 11 липня 2019 року було незаконним і порушенням прав СКУ, передбачениx Конвенцією про захист прав людини й основоположних свобод», — заявив Евген Чолій, голова Комітету зі захисту прав СКУ та його мережі.
«Росія мають притягнути до відповідальності за численні та грубі порушення прав людини щодо достатньо великої етнічної української громади. Це — етноцид проти українців у Росії та на окупованих територіях Донбасу та Криму, — заявив Павло Ґрод, президент СКУ. — Росія закрила майже всі українські організації, школи, культурні центри та продовжує брати участь у переслідуванні лідерів української громади».
Як повідомляв «Міст», Павло Ґрод долучився до роботи річних нарад СФУЖО.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply