Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

СКУ: MH17 — злочин, що залишається безкарним

Автор:

|

Серпень 14, 2021

|

Рубрика:

СКУ: MH17 — злочин, що залишається безкарним
Бойовики ДНР позують на уламках збитого «Боїнґа». Липень 2014 рр., околиці м. Торез Донецької області

Упродовж останніх семи років Російська Федерація (РФ) покриває злочинців, відповідальних за загибель 17 липня 2014 року 298 невинних жертв рейсу MH17 «Малайзійських авіаліній», який прямував із Амстердама до Куала-Лумпур і був збитий на українській території контрольованим РФ зенітно-ракетним комплексом (ЗРК).
Міжнародна слідча група, якій доручили встановити причину катастрофи, підтвердила провину Російської Федерації у цьому злочині. Офіційні представники з Нідерландів, Бельгії, Австралії, України та Малайзії дійшли висновку, що літак рейсу MH17 збила ракета зі ЗРК «Бук» із сільськогосподарського поля біля населеного пункту Первомайське на території, підконтрольній окупаційним російським збройним силам.
Слідча група також підтвердила, що зенітно-ракетний комплекс «Бук», використаний під час атаки, був доставлений в Україну з РФ і після пошкодження був повернутий назад до Росії. Обидва висновки підтверджують американські, європейські та відкриті розвідувальні дані.
Попри ці висновки, Москва продовжує заперечувати свою відповідальність за цю траґедію. 30 липня 2015 року Росія наклала вето на проєкт резолюції Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй про створення міжнародного трибуналу для покарання винних у катастрофі MH17. «Ми вшановуємо пам’ять невинних жертв рейсу MH17, які загинули внаслідок імперських амбіцій Путіна. Істина розкрита, але чи торжествує справедливість?» — зазначив Павло Ґрод, президент Світового конґресу українців (СКУ). «Найвищі російські політичні та військові посадовці, які дали розпорядження збити літак рейсу МН17, мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності, а РФ має понести відповідальність як країна та сплатити відшкодування родинам жертв. Світовий конґрес українців і світова українська спільнота стоять разом із сім’ями і друзями жертв катастрофи лайнера в нашій пам’яті і солідарності у сьому річницю цього терористичного акту. Пошук справедливості триває. Нехай же пам’ять про ці жертви буде вічною, а подібна траґедія більше ніколи не повториться».
Пресслужба СКУ

Як повідомляв «Міст», російський терорист дав свідчення у справі про збиття рейсу MH17.

About Author

Meest-Online