Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

СКУ хоче створити комісію з підтримки українських шкіл

Автор:

|

Листопад 16, 2021

|

Рубрика:

СКУ хоче створити комісію з підтримки українських шкіл
Денис Шмигаль

Світовий конґрес українців (СКУ) звернувся до Дениса Шмигаля, прем’єр-міністра України, з проханням створити міжвідомчу комісію зі залученням Міністерства освіти та науки (МОН), Міністерства закордонних справ (МЗС) України та СКУ для аналізу й розробки комплексної державної програми щодо підтримки українського шкільництва за кордоном.
Відповідну заяву оприлюднив Павло Садоха, голова Спілки українців у Португалії та реґіональний віцепрезидент СКУ у Західній і Південній Європі. Він зауважив, що суботньо-недільні українські рідні школи, де українська молодь має можливість перебувати в україномовному середовищі, почуватися українцями, а також сприяє розвитку українських культурно-освітніх центрів за кордоном, є основою формування українських громад. З іншого боку, функціонування таких центрів є представленням України і української громади у країнах проживання.
На жаль, у країнах новітньої міґрації українців до звичних факторів утримання таких суботніх шкіл (залучення викладачів, орендна плата приміщень, мотивація молоді) з початком російської аґресії, долучився і фактор гібридних російських проєктів, зокрема, створення широкої мережі суботніх «інтернаціональних» шкіл, які не ідентифікують себе, як суто російські, але діють в ідеологічній площині спільного пострадянського культурно-політичного простору. До цього долучається перевага Російської Федерації (РФ) в інформаційному просторі та фінансовій підтримці таких гібридних проєктів.
Таким чином українські суботні школи у країнах ЄС стали об’єктом гібридної війни РФ проти України. «У цьому контексті ми стурбовані тим, що на звернення наших складових організацій у Європі до МОН України щодо врегулювання діяльності єдиного державного проєкту (що отримує фінансування і має виключні повноваження), який покликаний підтримати українське шкільництво за кордоном — Міжнародної української школи (МУШ) — не отримуємо відповідей. Запланована на 25 травня ц. р. зустріч із МЗС і МОН України щодо суботніх/недільних шкіл за кордоном була скасована», — йдеться в заяві.
Понад те, в СКУ навели приклад, відповіддю на звернення Спілки українців у Португалії до МОН щодо припинення практики підписання угод про співпрацю між МУШ і проросійськими суботніми школами за кордоном стала відмова у підписанні такої угоди з самою Спілкою українців у Португалії.
У СКУ додали, що крім політичної, є й інші зауваження з боку громадських організацій Європи, зокрема, щодо організації навчального процесу МУШ. «Уже не раз відповідні урядові інституції у країнах проживання українців, де відбувається співпраця з МУШ, звертали увагу на недопустимість використання атестатів про середню освіту, виданими МУШ, як заміну місцевої середньої освіти. Останнє може призвести до самого питання функціонування українських суботніх шкіл у країнах Європи», — заявили представники діаспори.
Як повідомляв «Міст», СФУЖО привітала організаторів і слухачів онлайн-школи.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply