Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Складні запитання наприкінці 2022 року

Автор:

|

Грудень 30, 2022

|

Рубрика:

Складні запитання наприкінці 2022 року
Евген Чолій

Країни-члени НАТО й Ізраїль мають зброю, щоб дозволити Україні запровадити заборонену для польотів зону та зупинити геноцид, що створило б значно кращий та безпечніший світ. То чому вони досі не відправили цю зброю до України?
Чому Німеччина готова відправити свою систему протиракетної оборони Patriot до Польщі, але не до України, хоча польський міністр оборони Маріуш Блащак просив відправити її в Україну, щоб гарантувати захист як Польщі, так і України?
Чому Пентаґон досі не надіслав свою систему протиракетної оборони Patriot в Україну, попри те, що ще 12 квітня 2022 року президент США Джо Байден заявив, що Росія чинить геноцид в Україні?
Чому Ізраїль не постачає свою систему протиракетної оборони «Залізний купол» в Україну, хоча його ворог Іран постачає Росії ударні безпілотні літальні апарати та вивчає на реальних бойових випробуваннях цієї техніки в Україні, яка потім може бути використаною проти Ізраїлю?
Чому країни-члени НАТО готові виділяти мільярди доларів на усунення наслідків руйнування Росією українських міст і селищ, замість того, щоб вирішити суть проблеми та допомогти Україні запобігти такому спустошенню за допомогою безполітної зони за значно нижчий кошт?
Чому Західні лідери лише реагують на наступний небезпечний крок Путіна, замість того, щоб вирішувати порядок денний щоб забезпечити дотримання основних прав і фундаментальних свобод, закріплених у Статуті Організації Об’єднаних Націй, для загальної користі всіх?
Дехто досі дає ту саму кульгаву відповідь, що НАТО не хоче бути втягнутим у неспровоковану війну Росії проти України, начебто відкрито постачаючи Україні деякі типи летальної зброї, зокрема, американські HIMARS і німецьку систему протиповітряної оборони IRIS-T, а також накладаючи санкції на Росію та заморожуючи її активи у всьому світі, що вже було зроблено, чарівним чином не залучає НАТО у цю війну, а постачання найнеобхіднішої зброї, яка фактично гарантувала б, що Україна зможе запровадити заборонену для польотів зону та припинити геноцид — залучить НАТО у війну. Це просто суперечить картезіанській логіці.
Дехто продовжує наївно вірити, що можна якось домовитися про мирне врегулювання з терористичною державою, яка цього не хоче, хоча президент Німеччини, архітектор «формули Штайнмаєра» для миру з Росією, 28 жовтня ц. р., після його поїздки в Україну, був змушений визнати, що повномасштабна війна Росії проти України «ознаменувала остаточний, гіркий провал багаторічних політичних зусиль, у т. ч. мої зусилля», і що фіктивне мирне врегулювання з Путіним «означало б правління терору для багатьох людей в Україні [і] залишило б їх на милість свавільного насильства їхніх російських окупантів», також додавши: «Ба більше, такий фіктивний мир лише посилить жагу Путіна. Молдова та Грузія, а також наші партнери по НАТО в Балтії живуть у страху… Несправедливий мир — це не мир — він несе в собі насіння нових воєн».
Залишаються ще погрози Росії щодо використовування ядерної зброї, які, природно, викликають занепокоєння; однак у країн-членів НАТО є лише один життєздатний спосіб зменшити ядерну загрозу Росії: чітко попередити Кремль про те, що наслідки будуть руйнівними для Росії й означатимуть кінець для російської армії. Будь-яка інша реакція була б сприйнята Кремлем як ознака слабкості та підштовхнула б його повністю використовувати свій ядерний потенціал, щоб шантажувати країни-члени НАТО в багатьох ключових стратегічних питаннях, зокрема, як це Кремль робив 17 грудня 2021-го, опублікувавши свої неприйнятні проєкти угод США-Росія та НАТО-Росія про гарантії безпеки.
Зараз більшість військових експертів сходяться на думці, що Україна цю війну виграє. Очевидно, що це в найкращих інтересах країн-членів НАТО, позаяк посилить безпеку, стабільність і процвітання у світі. Тому країни-члени НАТО повинні припинити свої незрозумілі та невиправдані вагання та постачати Україні найефективнішу зброю, щоб допомогти прискорити її перемогу та мінімізувати людські втрати та подальші руйнування, яких можна уникнути.
Як повідомляв «Міст», Евген Чолій вважає, що кожен українець може стати воїном інформаційного фронту.

Евген Чолій

About Author

Meest-Online