Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Скільки українців виїхали на заробітки за кордон

Автор:

|

Грудень 20, 2021

|

Рубрика:

Скільки українців виїхали на заробітки за кордон
Ірина Мидловець

З України на заробітки за кордон 2021 року виїхали 1 167 000 українців, що на 11 % більше, ніж 2019-го. Про це повідомила Ірина Мидловець, представниця Міжнародної організації з міґрації в Україні. «Найбільше зовнішніх трудових міґрантів родом із Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Херсонської та Львівської областей», — розповіла вона, коли презентувала результати національного опитування. За словами фахівчині, кількість нелегальних міґрантів зросла з 30 % 2019 року до 42,2 % 2021-го. Також вона додала, що внутрішніх міґрантів майже вдвічі менше, ніж тих, хто їде працювати за кордон — 652 тис. осіб.
Експертка також назвала чинники, що впливають на рішення людей вдатися до трудової міґрації: 66 % зовнішніх трудових міґрантів і 60 % внутрішніх трудових міґрантів хочуть заробити грошей, щоб витратити їх в Україні на втілення власних планів; 37 % зовнішніх трудових міґрантів і 28 % внутрішніх трудових міґрантів не можуть знайти роботу з достатнім рівнем оплати на Батьківщині; 25 % зовнішніх трудових міґрантів і 19 % внутрішніх трудових міґрантів не можуть знайти роботу в бажаній сфері з достатнім рівнем оплати в Україні; 22 % зовнішніх трудових міґрантів і 26 % внутрішніх трудових міґрантів хочуть отримати новий досвід чи враження. Також, згідно з опитуванням, назавжди хочуть виїхати з України лише 9 % зовнішніх трудових міґрантів.
Як повідомляв «Міст», повернення заробітчан призведе до соціального вибуху.

Світлана Надтока, Кореспондент

About Author

Meest-Online

  • Алексей Верескун

    З якого дива буде соціальний вибух? Ті, що працювали за кордоном і повернулись, шукають роботу в Україні, бо заробітки майже зрівнялись, трохи
    меньше, але дома. Великий недолік, це неофіційна заробітна плата, але теж саме і за кордоном. В кого крім рук є і розум, завжди знайдуть роботу в Україні.