Новини для українців всього свту

Thursday, May. 6, 2021

Шмигаль хоче залишити заробітчан в Україні

Автор:

|

Квітень 29, 2020

|

Рубрика:

Шмигаль хоче залишити заробітчан в Україні
Денис Шмигаль

Денис Шмигаль, прем’єр України, заявив, що за період пандемії на Батьківщину повернулися близько 2 млн заробітчан, котрі приїхали через втрату роботи. Він зазначив, що було б непогано «зберегти»навчений за кордоном персонал. «Ми цих людей ідентифікуємо як надзвичайно кваліфіковану, навчену в Європі робочу силу, яка має високу продуктивність, хорошу технологічну та професійну підготовку. Це люди, котрі були б, напевно, дуже корисними для розвитку економіки всередині держави», — зазначив посадовець.
Для того, щоб залишити заробітчан в Україні, уряд планує створити нові робочі місця і запустити нову кредитну програму для мікро- та малого бізнесу. Однак прем’єр визнає, що в Україні таких зарплат, як за кордоном, не буде.
При цьому він вважає, що зарплата еквівалентна 600 EUR в Україні для тих, хто за кордоном заробляв 1 тис. EUR, може стати підставою для того, щоб залишитися. «За нашими розрахунками і очікуваннями, якщо різниця між заробітною платою в Європі і Україні становить 300-400 EUR, то люди не їдуть на заробітки. Це такий психологічний розрив. Те, що витрачається на проживання, власне утримання там тощо. Тому їм краще отримувати 600 EUR вдома, ніж 1 тис. EUR десь на заробітках», — запевнив чиновник.
Що ж стосується програми кредитування для тих, хто планує відкрити бізнес, то зараз вона перебуває в стадії розробки. Денис Шмигаль каже, що, згідно з цією програмою, можна буде отримувати кредити на бізнес із мінімальною відсотковою ставкою від 0 % до 5% на тривалий термін і з можливим відтермінуванням виплати тіла кредиту.
Однак торік Україна залишалася найбільшим одержувачем грошових переказів у Європі та Центральній Азії, досягнувши рекордного показника 15,8 млрд USD. Про це йдеться в новій доповіді Світового банку (СБ). У документі наголошують, що грошові перекази з-за кордону становлять близько 10,5 % від валового внутрішнього продукту України за 2019 рік. Однак СБ прогнозує, що цього року через пандемію коронавірусу обсяги грошових переказів у реґіоні скоротяться на 27,5 %. Також у доповіді зазначили, що в умовах пандемії Covid-19 багатьом українцям, котрі працюють за кордоном і котрих є приблизно 3-4 млн осіб, було важко знову знайти роботу, позаяк посилений прикордонний контроль блокував переміщення багатьох тимчасових і сезонних робітників у всій Європі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply