Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Школа україністики «Крок до України» завершила свою роботу

Автор:

|

Лютий 25, 2021

|

Рубрика:

Школа україністики «Крок до України» завершила свою роботу
Ірина Ключковська, голова МІОК

Міжнародна школа україністики «Крок до України» від Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка», завершила свою роботу, а її учасники отримали сертифікати. Цього року школа, на запит охочих, уперше відбулася взимку. Два тижні студенти навчалися за оригінальними авторськими методиками, отримували максимум інформації за мінімум часу, практикували мову на щоденних розмовних практиках із носіями мови, під час зустрічей із відомими сучасниками, отримували досвід публічних виступів українською, створювали середовище, в якому навіть після закінчення школи можна практикувати мову.
Цього разу учасниками школи україністики стали студенти з Бразилії, Німеччини, Казахстану, Китаю та Сербії. Слухачі школи навчалися у чотирьох групах, відповідно до рівня володіння мовою (А1, А2, В1, В2) та обирали зручний для себе графік навчання. Викладачами школи були наукові співробітники МІОК, доктори філософії, автори підручників та посібників із української мови як іноземної, статей із методики викладання.
Студенти прослухали двотижневий інтенсивний курс із української мови як іноземної, у програмі якого були: щоденні заняття з української мови, щоденна розмовна практика, дискусійні клуби вихідного дня за участю відомих особистостей (для групи В1-В2), розмовні клуби на актуальні теми (для групи А1-А2). Для слухачів школи створили віртуальну україномовну платформу для спілкування українською з викладачами й усіма студентами школи під час та після завершення навчання.
Цього року гостями дискусійних клубів стали експерти з мистецтва, медицини та політики. «Завершилася ХІV Міжнародна школа україністики «Крок до України», але вона не єдина 2021-го. Стартує підготовка до ювілейної ХV школи, яка відбудеться влітку: 19 липня — 1 серпня ц. р. Ласкаво просимо», — запросили в МІОК.
Своєю чергою, студенти, котрі взяли участь у програмі, залишили схвальні відгуки про школу україністики. «Мені було дуже приємно знову відвідувати школу. Я багато чому навчився. У моєму випадку, коли маю знання старої мови, яку вивчив тут, удома у Бразилії, розмовна практика дуже важлива, щоб зрозуміти помилки й оновити свій словниковий запас. Дякую всім за співпрацю та терпіння. Сподіваюся, що пандемія скоро закінчиться і ми зможемо особисто зустрітися в Україні або в Бразилії найближчим часом», — зазначив Августіньо Пашко з Бразилії.
Тетяна Головчук із Казахстану відзначила високий професіоналізм викладачів і планує приєднатися до літньої школи «Крок до України».
Олексій Віславський, слухач курсу з Сербії, визнав, що програма школи була чудовою, зорієнтованою на потреби студента і дуже насиченою. «Просто десять із десяти! Викладачів також оцінив би на десять із десяти», — зауважив він. Парубку також дуже сподобалися викладачі, планування школи, програма занять, яка була «добре сформована, структурована та відповідала моїм потребам». «Якби у мене в майбутньому виникло бажання продовжити навчання, то звертався б саме сюди. Чудова робота», — резюмував студент.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply