Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

СФУЖО закликає звільнити білоруського опозиціонера

Автор:

|

Червень 08, 2021

|

Рубрика:

СФУЖО закликає звільнити білоруського опозиціонера
Членкині СФУЖО

Світова федерація українських жіночих організацій (СФУЖО) підтримала заяву Шарля Мішеля, президента Європейської ради, та приєдналася до закликів України та численних країн світу звільнити білоруського опозиціонера Романа Протасевича та зупинити політичні утиски в Білорусі.
В організації нагадали, що 23 травня режим самопроголошеного президента Лукашенка в Республіці Білорусь силою змусив приземлитися в Мінську літак пасажирського рейсу 4978 Афіни-Вільнюс авіакомпанії Ryanair, повідомивши про неправдиве замінування, та підступно заарештував відомого білоруського опозиційного журналіста, який прямував з Греції до Литви. Після того, як літак примусово посадили в Мінську, для чого Білорусь підняла винищувач Військово-повітряних сил, білоруські силовики затримали засновника каналу NEXTA. За висвітлення протестів проти режиму Лукашенка Романа Протасевича внесли до переліку осіб, підозрюваних у тероризмі, за що в Білорусі йому загрожує смертна кара.
Водночас влада Канади розглядає можливість розширення санкцій проти Білорусі у зв’язку з арештом опозиційного журналіста. Про це заявив Джастін Трюдо. «Канада вже запровадила санкції проти Білорусі та вивчить подальші варіанти. Ми також підтримуємо вжиття заходів усіма міжнародними установами, в т. ч. Міжнародною організацією цивільної авіації, Організацією з безпеки та співпраці в Європі та НАТО», — зазначив він.
За словами прем’єра, дії білоруського режиму є незаконними й абсолютно неприйнятними. «Це було відвертим нападом на демократію та свободу засобів масової інформації. Ми засуджуємо ці дії та закликаємо до негайного звільнення Протасевича. Ми також засуджуємо небезпечне втручання у сферу цивільної авіації», — сказав він і додав, що Канада солідарна із партнерами у захисті журналістів по всьому світу.
Як повідомляв «Міст», до Романа Протасевича нарешті пустили адвоката.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply