Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 25, 2021

СФУЖО поповнилася двома українськими організаціями

Автор:

|

Жовтень 09, 2020

|

Рубрика:

СФУЖО поповнилася двома українськими організаціями
Членкині СФУЖО на акції «Дзвін пам’яті»

Жіноча громада українок Молдови (ЖГУМ) і громадське об’єднання «Товариство української культури в Угорщині» ТУКУ приєдналися до Світової федерації українських жіночих організацій (СФУЖО). «СФУЖО радо вітає приєднання до своєї мережі двох потужних організацій і сподівається на плідну співпрацю», — йдеться у дописі організації в соціальній мережі.
Нещодавно Світова управа СФУЖО провела відеотелеконференцію, гостями якої стали Валентина Морару, голова створеної 1993-го ЖГУМ, та Ярослава Хортяні, голова створеного 1991 року ТУКУ. Цій зустрічі в режимі телеконференції з п. Морару передували попередні розмови й ознайомлення Світової управи зі статутною документацією та багатолітньою діяльністю ЖГУМ. Водночас Світова управа СФУЖО добре знайома з плідною майже 30-річною діяльністю ТУКУ та самою п. Хортяні.
Жіноча громада українок Молдови — жіноча етнокультурна організація, яка гуртує жінок, громадянок Молдови різних генерацій, різних за фахом і з різних територій країни. Члени ЖГУМ інтегровані та сприяють розвитку інтеграційних процесів у молдовське суспільство, зберігають українську ідентичність. Товариство української культури в Угорщині — провідна організація української діаспори в Угорщині. Є членом СКУ. ТУКУ є громадською організацією, базовою для культурно-освітньої діяльності в Угорщині. Його діяльність передусім спрямована на турботу про збереження рідної мови, культури, національних традицій, історичних пам’яток. Складається з 15 осередків.
Як повідомляв «Міст», СФУЖО й товариство «Україна-світ» обговорили співпрацю.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply