Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Що робити українцям, котрих затримали або заарештували

Автор:

|

Вересень 28, 2020

|

Рубрика:

Що робити українцям, котрих затримали або заарештували
Міністерство закордонних справ України

У Міністерстві закордонних справ (МЗС) України пояснили, як діяти громадянам України, котрих затримали або заарештували за кордоном. Насамперед під час перебування за кордоном радять усім громадянам України неухильно дотримуватися законодавства іноземної держави, адже консул не зможе звільнити від відповідальності за порушення законів.
Якщо правоохоронці іноземної держави затримали громадянина України, рекомендується діяти так: «По-перше, наполягайте, щоб про факт вашого затримання невідкладно поінформували дипломатичну або консульську установу України. Це передбачено Віденською конвенцією про консульські зносини 1963 року».
У випадку затримання в МЗС радять дотримуватися таких простих правил: поводитися з представниками правоохоронних органів спокійно, ввічливо, не чинити опору й уникати дій, що можуть бути розцінені як провокативні; намагатися отримати детальну інформацію про причини затримання та висунуті обвинувачення; скористатися правом на адвоката та перекладача; дотримуватись порад консула та адвоката щодо алгоритму дій для забезпечення належного правового захисту.
У випадку затримання/арешту громадянина України за кордоном консул може надати таку допомогу: отримати офіційну інформацію щодо обставин та причин затримання; на прохання громадянина України сповістити членів його родини про затримання або арешт; перевірити умови його утримання у місцях позбавлення волі та наявності у нього скарг на умови утримання; сприяти членам родини ув’язненого в організації побачень із ним у місцях позбавлення волі; у разі наявності відповідного звернення відвідати затриманого у місці його тримання; довести до відома керівництва в’язниці інформацію про проблеми зі станом здоров’я утримуваного, а також проведення необхідного медичного обстеження та лікування. Крім цього, у МЗС зауважили: «Бажаємо вам ніколи не скористатися цими порадами. Але в будь-якій ситуації завжди пам’ятайте: #КонсулПоруч.
Як повідомляв «Міст», на підтримку зв’язків із українцями, котрі проживають за кордоном, на цей рік передбачили витратити 67 346 USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply