Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

Розробити та затвердити програму реінтеграції закордонних українців

Автор:

|

Червень 03, 2021

|

Рубрика:

Розробити та затвердити програму реінтеграції закордонних українців
Тарас Кремінь

Тарас Кремінь, Уповноважений Кабінету Міністрів України зі захисту державної мови, переконаний, що найближчим часом українські чиновники мають розробити та затвердити цільову державну програму реінтеграції закордонних українців. «Зараз не менше 20 млн громадян українського походження мешкають за кордоном. Нам треба говорити не тільки про важливість збереження української мови за океаном, у Європі, в Австралії, в Африці, в Азії, але й думати про те, в якій спосіб утвердити українську мову за кордоном, тим самим посилити цементуючий фактор українських громад. З іншого боку, варто розпочати розв’язувати проблеми, через які молодь продовжує стрімко виїжджати за кордон», — зазначив мовний омбудсмен.
Він наголосив на тому, що впродовж останнього часу організував численні віртуальні зустрічі з українськими громадами за кордоном. «Нам вдалося налагодити співпрацю з громадами Бразилії, Арґентини, Португалії, Іспанії, країнами Балтії. Мені здається, що всі вони в очікуванні того, коли ж нарешті Україна зможе на повну розчинити двері і комплексно поставитися до реінтеграції закордонних українців до України», — поділився п. Кремінь.
Окремо він наголосив на необхідності інтенсифікації видачі посвідчень закордонних українців. «У нас повинна бути розроблена та прийнята цільова державна програма реінтеграції закордонних українців. Також має бути облік студентів — закордонних українців, у т. ч., за реґіонами, спеціальностями, освітніми програмами, умовами проживання. Щиро сподіваюся, що не тільки кількість закордонних українців, але і рівень та якість викладання українською в університетах, у тому числі для іноземних студентів, будуть вдосконалюватися», — зазначив чиновник.
Як повідомляв «Міст», зараз розробляють нову політику щодо закордонних українців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply