Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Розповіли про перші українські школи за кордоном

Автор:

|

Листопад 11, 2020

|

Рубрика:

Розповіли про перші українські школи за кордоном
Українська школа в Чикаґо

Перші українські школи за межами Батьківщини виникли ще наприкінці ХІХ ст. й утворювалися при церквах українських громад США та Бразилії. Про це йдеться на сторінці Музею української діаспори в Facebook. У Канаді організували мережу громадських шкіл під назвою «Рідна школа». В начальних закладах викладали мову, літературу, географію й історію України.
Діти з українських родин опановували мову та літературу батьків у суботніх і недільних школах, у вільний від навчання у державних закладах час. Учні молодшого віку навчались у так званих школах українознавства, а старші поглиблювали свої знання на літніх «курсах українознавства», які діяли у період літніх канікул.
Із розширенням мережі громадських національних шкіл з’являються координуючі центри (у тих країнах, де існує українська діаспора). Як приклад, Українська центральна шкільна рада в Австралії.
Для успішнішого проведення навчального процесу та задоволення навчальних потреб із самого початку існування громадських українських шкіл був налагоджений друк шкільних підручників.
Українські вищі навчальні заклади з’являються спершу в Західній Європі у І-й половині ХХ ст. — у Празі, Відні, Мюнхені та Берліні. «Зараз за кордоном діє більше 40 вищих українських навчальних закладів і наукових установ, а курси українознавства ввели у навчальний процес 50 університетів світу», — йдеться у дописі.
Як повідомляв «Міст», за межами України зараз немає жодної школи з повністю викладанням українською.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply