Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 24, 2021

Розпочалося навчання в українських суботніх школах

Автор:

|

Жовтень 11, 2021

|

Рубрика:

Розпочалося навчання в українських суботніх школах
Школа у Чехії

В українській діаспорі відновили освіту дітей. Так, у чотирьох українських суботніх школах, що діють у Чехії, навчання вже розпочалося. Дві з цих шкіл — «Ерудит» та Український культурно-освітній центр «Крок» — розташовані в місті Прага, одна — Український культурно-освітній центр — у Брно, також одна школа — «Ниточка родоводу» — працює у м. Градець Кралове.

Школа у Туреччині

Українська суботня школа у Стамбулі, що працює в європейській частині міста, й українська суботня школа в Анталії, що діє при Середземноморському об’єднанні українців, також почали новий навчальний рік.

Школа в Угорщині

А в Угорщині у середній школі ім. Шомоді Режьо у Кішварді розпочали викладати українську мову. Про це повідомили в Державному самоврядуванні українців Угорщини (ДСУУ), комісія з питань освіти якого відвідала цей навчальний заклад. У складанні навчального плану для цієї школи велику роль відіграли два члени освітньої комісії самоврядування, а саме: голова комісії Юдіт Софілканич і Вікторія Штефуца, які є фахівчинями з викладання української мови.
Це не перший випадок, коли в Угорщині розпочинається викладання у школі українською. Адже ще 1993-го під керівництвом Юдіт Софілканич у гімназії Боктолорантгази започаткували викладання української мови, яке вели впродовж 16 років. За цей час випускниками стали близько 2 тис. учнів, які надалі отримали можливість продовжити навчання на кафедрі української мови вищої школи в м. Ніредьгаза. «Й ось тепер знову розпочалося таке навчання в Кішварді, яке ДСУУ всіляко вітає, в майбутньому сприятиме відкриттю викладання української мови і в інших школах Угорщини, і цьому буде надаватися максимальна підтримка як із боку Комісії з питань освіти ДСУУ, так і з боку цілого Державного самоврядування українців Угорщини», — йдеться у заяві. Голова комісії з питань молоді ДСУУ привітала учнів українського класу середньої школи в Кішварді невеликими подарунками — привезеними з України пряниками в кольорах українського прапора у формі серця.
Крім цього, на навчання дітей запрошує Українська недільна школа при Асоціації української діаспори в Греції «Українсько-грецька думка». Школа пропонує як стаціонарне, так і дистанційне навчання для дітей віком від п’яти до 14 років. Начальний процес проводитимуть у сучасному шкільному приміщенні в Атенах. Учням пропонують уроки з української мови, математики, ужиткового мистецтва, уроки фортепіано, шахи. Також проводитимуть розвиваючі спортивні й інтерактивні ігри.
«Українсько-грецька думка» — одне з найвпливовіших товариств української діаспори в Греції. Активно взаємодіє з Посольством України в Республіці Греція. Є членом Світового конґресу українців.
Як повідомляв «Міст», українські видавці підготували книги для суботніх і недільних шкіл за кордоном.

About Author

Meest-Online