Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 1, 2021

«Родина» та друзі

Автор:

|

Липень 02, 2015

|

Рубрика:

«Родина» та друзі

Родина

Під таким гаслом в Українському народному домі в Ессендоні (Австралія) відбувся концерт вокального ансамблю української громади Вікторії «Родина», керівником якого є Мирослав Ґраноліч. Ансамбль — хоч і молодий, але вже добре відомий своєю активністю в усіх святкуваннях української громади. Майже всі члени цього гурту — представники імміґрації «Боснійської хвилі», які приїхали до Австралії після розпаду Югославії. Їхні предки, діди та прадіди, плекали свою маленьку Україну в Боснії та Герцоґовині, Хорватії, Сербії, Македонії, куди закинула їх доля у пошуках кращого життя ще на початку минулого століття. Там вони і прищеплювали, як могли, своїм дітям любов до етнічної Батьківщини.
Але це вже — історія! А ми повернімося до сьогодення. Тож 14 червня ц. р. у залі Українського народного дому зібралися представники української і не тільки спільноти — від наймолодших до людей поважного віку. Роман Вариниця, учасник ансамблю «Родина», щиро вітав присутніх у залі, а зокрема преосвященного владику кир Петра, всечеснійших отців, преподобних сестер, представників українських організацій та установ, рідних і друзів. Подякував їм за присутність і запросив у пісенну мандрівку в Україну й на Балкани.
У виконанні ансамблю крім відомих українських пісень «Несе Галя воду», «Розпрягайте, хлопці, коней», «Їхав козак за Дунай», «Рідна мати моя», «Реве та стогне Дніпр широкий» звучали також мелодії й пісні народів Боснії та Герцоґовини, Хорватії, Сербії та Македонії.
Є такий вислів: «Кордони наші — наша пісня». І там, де звучить українська пісня, там і є Україна! І де би не лунала ця пісня — у Києві чи Нью-Йорку, в Боснії чи Австралії, — повсюди вона віддзеркалює душу нашого народу, його історію та любов до України.
Ну а яке свято без танців! Адже пісня і танець — взаємозв’язані. Людство з давніх-давен не тільки співає, але й танцює. Тож програму концерту доповнили гoсті: танцювальна фольклорна група «Морава» сербської громади у Мельбyрні (хореограф Слободан Беньо); чемпіони з бальних танців Ендрю Ноло й Олександра Владімірова захопили присутніх виконанням ритмічних танґо; група української танцювальної компанії «Легенда» виконала танець українських козаків (хореограф — заслужений діяч мистецтв України Меланія Моравська-Дехніч).
Присутні у залі нагороджували всіх виступаючих бурхливими оплесками. На концерті справді панувала тепла, родинна атмосфера. Завершили програму подякою, яку керівник ансамблю «Родина» п. Ґранолич висловив усім учасникам концерту, вручивши їхнім керівникам букети квітів, а також він дякував усім, хто зробив хоч якийсь найменший вклад в організацію та проведення цього концерту, як і присутнім, котрі підтримали акцію своєю чисельністю.
Програма закінчилася, але ніхто не поспішав розходитися по домівках, бо була можливість за чаєм, кавою та смачною перекускою поспілкуватися, поділитися враженням про концерт і поговорити про сучасні події в Україні. А я, слухаючи та спостерігаючи за дійством на сцені й у залі, подумала: «Це ж – щастя, коли так далеко від Батьківщини, десь аж на п’ятому «зеленому» континенті, ми маємо нагоду через українську пісню та танець повернутися до нашого родинного коріння».

Ірина Андреєва

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply