Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

Робота з діаспорою — серед пріоритетів наступного року

Автор:

|

Грудень 09, 2020

|

Рубрика:

Робота з діаспорою — серед пріоритетів наступного року
Дмитро Кулеба

Міністерство закордонних справ України визначило серед пріоритетів на наступний рік посилення роботи з українською діаспорою. Про це Дмитро Кулеба, керівник українського зовнішньополітичного відомства розповів активу української громади та журналістам в Українській спілці в Анкарі (Туреччина). «Плануємо внести зміни як у саму систему співпраці, так і в нормативну базу. Будемо займатися українськими школами за кордоном. Маємо намір розробити грантову програму, щось на кшталт Українського культурного фонду, куди закордонні українці зможуть подавати свої проєкти, і незалежні експерти будуть їх оцінювати й підтримувати», — поінформував він. За словами міністра, важливі та помітні проєкти мають отримувати повне фінансування та бути мотивацію для інших громад.
Водночас однією з тем, які отримають посилену увагу наступного року, буде українська освіта за кордоном. «Потрібно систематизувати суботні, недільні школи, щоб все це завести у зрозумілі, вигідні для всіх рамки. У планах наступного року провести глобальну конференцію суботніх шкіл, скоріш за все онлайн. Для знайомства, наведення мостів, вивчення найкращих практик, спільних проєктів», — зазначив а. Кулеба.
Під час цієї зустрічі Юлія Білецька, голова Української спілки в Анкарі, представила наукові, освітні, культурні проєкти, які останнім часом були реалізовані в Туреччині. Один із наймасштабніших — книга-дослідження «Суспільство, держава та політика: динаміка процесів та трансформація ідентичностей», співавтором якої є п. Білецька. Під час роботи над виданням група турецьких учених та експертів провела «польові дослідження» в Україні.
А Валентина Хорунжа, директорка суботньої школи, що діє при Українські спілці в Анкарі, розповіла про діяльність школи в умовах пандемії, підготовку навчальних і методичних матеріалів, а також про особливості викладання української мови для представників діаспори.
Як повідомляв «Міст», нещодавно провели раду українських діаспорних організацій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply