Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Провели щорічний етнографічний фестиваль «Лемківська ватра»

Автор:

|

Липень 29, 2021

|

Рубрика:

Провели щорічний етнографічний фестиваль «Лемківська ватра»
Лемківська ватра

У с. Ждиня неподалік міста Горлиця Малопольського воєводства Республіки Польща (РП) відбувся 39-й щорічний етнографічний фестиваль «Лемківська ватра». В офіційних заходах фестивалю на запрошення голови Об’єднання Лемків Польщі (ОЛП) Григорія Трохановського взяли участь голова Об’єднання Українців Польщі (ОУП) Мирослав Скірка та генеральний консул України в Кракові В’ячеслав Войнаровський.
Останній виступив із промовою і зачитав привітання Андрія Дещиці, Надзвичайного та Повноважного Посла України в РП. Він, п. Скірка й інші почесні гості поклали квіти до хреста на меморіалі пам’яті українців, примусово депортованих за злочинним рішенням партійного і державного керівництва СРСР та Польської Народної Республіки в рамках «Операції Вісла» з їхніх етнічних територій — Лемківщини, Надсяння, Підляшшя і Холмщини у західній і північній частині польської держави.
Під час поминальної церемонії український дипломат і голова ОУП спільно вдарили у символічний дзвін, що нагадав учасниками фестивалю про траґічні події 1947 року. У виконанні святочної громади прозвучав гімн Лемківщини та фестивалю «Гори наши Карпати».
Серед почесних гостей в урочистостях взяли участь та виступили: архієпископ Перемишльсько-Горлицький Польської автокефальної православної церкви (ПАПЦ) Паїсій; єпископ Вроцлавсько-Кошалінський Української греко-католицької церкви (УГКЦ) В. Ющак; єпископ Ольштинсько-Ґданський УГКЦ А. Трохановський; голова ОУП М. Скірка; депутат Сейму РП У. Новогурська; заступник голови ОЛП С. Клапик; представники Малопольської воєводської та маршалківської адміністрацій, які зачитали вітальні адреси воєводи Л. Кміти та маршалка В. Козловського; посадовці реґіональних органів місцевого самоврядування — міст, повітів і ґмін, керівники й активісти гуртків ОЛП і ОУП із різних куточків Польщі, духовні особи різних конфесій, журналісти та численні гості.
Відповідно до програми святкувань відбулися у т. ч. з віртуальною трансляцією: вручення відзнак ОЛП «Вірний предкам»; богослужіння для вірних УГКЦ і ПАПЦ; заходи з ушанування пам’яті Епіфанія Дровняка, Богдана-Ігоря Антонича та колишніх провідників і членів ОЛП; концерти виконавців і музичних гуртів із Польщі, Словаччини та України; майстер-класи, дискусійні панелі, авторські презентації й виставки народного ремесла.
Як повідомляв «Міст», відбулася зустріч генеральний консул України у Кракові з головою «Об’єдання лемків Польщі».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply