Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

«Просвіта» в Арґентині взяла участь у презентації книги Калинця

Автор:

|

Жовтень 02, 2020

|

Рубрика:

«Просвіта» в Арґентині взяла участь у презентації книги Калинця
Ігор Калинець у віртуальній презентації

Українське культурне товариство (УКТ) «Просвіта» взяло участь у віртуальній презентації віршів «Ігор Калинець — дітям» і віртуальній зустрічі зі самим автором, лауреатом Шевченківської премії Ігорем Калинцем. Про це повідомив Хав’єр Апонюк-Савич, референт преси УКТ в Арґентині.
На зустрічі з поетом учасники, зокрема, дізналися про втілення в життя та творчий процес створення цього унікального видання. «Від імені УКТ «Просвіта» дякуємо п. Ігорові за те, що поділився своїми думками, а також усій команді Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка», який організував цей захід», — зазначив він.
До участі запросили гостей із України та з-за кордону: педагогів, бібліотекарів, літературознавців, школярів, усіх, хто цікавиться художньою літературою. Видання «Ігор Калинець — дітям» побачило світ в серії видавництва «Апріорі», присвяченій видатним українським поетам різних епох. Під час заходу глядачі довідалися, як створювалися ці дитячі вірші, коли виникла ідея створити таке видання й як її втілили в життя, а також почули поезії з вуст читачів-дітей.
Автор книги розповів, що перші дитячі твори почав писати для своєї доньки Дзвенислави, потім для онучки Ганнусі, а вже ця новенька книжечка вийшла з присвятою правнукові Теодору. Особливу увагу автор звернув на чудові ілюстрації роботи Вікторії Ковальчук, якими оздоблена книжка, і прочитав один із віршів збірки.
Назар Данчишин, науковець МІОК, котрий модерував подію, зазначив: «Дитячі твори Ігоря Калинця ґрунтуються на важливих для виховання темах: любові до прекрасного, патріотизмі, релігійності. Ці вірші та казочки мають виняткове значення у формуванні світогляду українських дітей».
До презентації долучилися сотні поціновувачів творчості Калинця з усього світу. Поет був зворушений привітаннями з нагоди виходу цього видання, які долинали з різних куточків світу — Бельгії, Австралії, Арґентини, Великої Британії, Польщі, Японії й інших країн.
Як повідомляв «Міст», померла Ірина Калинець, дружина Ігоря.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply