Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 24, 2021

Про шляхи поширення української мови в діаспорі

Автор:

|

Жовтень 09, 2021

|

Рубрика:

Про шляхи поширення української мови в діаспорі
Тарас Кремінь

Тарас Кремінь, Уповноважений Кабінету Міністрів України зі захисту державної мови, надав рекомендації щодо шляхів збереження та поширення української мови в діаспорі. «Світове українство є одним із найчисельніших. Зараз понад 20 млн закордонних українців підтримують нашу державу у світі. Популяризація української мови, культури, традицій є надзвичайно важливою складовою державної гуманітарної політики та гуманітарної дипломатії загалом. Українська мова за кордоном має лунати скрізь: у закладах освіти та культури, в міжнародних організаціях та установах. Зважаючи на те, що Україна претендує на членство в Європейському Союзі та НАТО, наша мова стане офіційною і в цих об’єднаннях», — зазначив він.
Чиновник додав, що наразі необхідно посилити роботу щодо відкриття класів із українською мовою навчання, запровадити курси з вивчення української мови як другої для тих, хто перебувають в іншомовних середовищах.
За його словами, важливо також і те, щоб педагогічні працівники, які викладають українську за кордоном, постійно підвищували свій професійний рівень і мали можливість сертифікації на рівень володіння мовою.
«Однією з проблемних тем залишається питання забезпечення українських громад якісними підручниками, дистанційними курсами, художньою літературою. Ці й інші речі неодмінно будуть враховані в державних програмах співпраці зі закордонними українцями, розвитку української мови, інших документах, які сприятимуть консолідації світового українства», — запевнив п. Кремінь.
Як повідомляв «Міст», відбулася конференція про збереження української мови в діаспорі.

About Author

Meest-Online