Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

Про роль діаспори у просуванні Кримської платформи

Автор:

|

Листопад 06, 2021

|

Рубрика:

Про роль діаспори у просуванні Кримської платформи

Нещодавно відбулася віртуальна подія «Зовнішньополітичні координати Латинської Америки: місце кримської проблематики», у рамках якої, зокрема, обговорять роль парламентської дипломатії, експертного середовища та української діаспори в реґіоні Латинської Америки та Карибського басейну (ЛАКБ) у просуванні Кримської платформи.
Також обговорили питання, чи готові країни Латинської Америки та Карибського басейну підтримувати Україну в питанні деокупації Кримського півострова та чи можливо посилити інформаційний супровід просування Кримської платформи в латиноамериканських засобах масової інформації.
Захід відбувся в рамках проєкту Інституційного розвитку аналітичних центрів за підтримки Посольства Швеції в Україні, Ініціативи відкритого суспільства для Європи та Міжнародного фонду «Відродження». Учасники зауважили, що окупація Російською Федерацією (РФ) Автономної Республіки Крим (АРК) 2014-го стала важкою втратою не лише для України, а й «викликом» для реґіональної та глобальної безпеки. Попри те, що вимога України щодо відновлення територіальної цілісності є законною, її підтримує міжнародне співтовариство, позиції держав Латинської Америки та Карибського басейну в питанні деокупації Кримського півострова є стриманими, про що свідчать результати голосування країнами реґіону щодо резолюцій із «кримського питання», які Україна подає на розгляд Організації Об’єднаних Націй із 2014 року.
«Така позиція ґрунтується як на відсутності у політичних еліт реґіону ЛАКБ чіткого розуміння самої суті «кримського питання» або небажанні наражатися на ризики у відносинах із РФ, так, донедавна, і на недостатній артикульованості самою Україною своєї політики та чіткої стратегії щодо деокупації АРК. Ураховуючи започаткування Кримської платформи, зараз нагальним стає розширення кола її учасників, у т. ч. є сподівання, що цей формат підтримають країни ЛАКБ», — йдеться в заяві учасників.
Як повідомляв «Міст», росіяни лютують через Кримську платформу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply