Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 23, 2021

Президентом Ізраїлю може стати уродженець України

Автор:

|

Січень 14, 2021

|

Рубрика:

Президентом Ізраїлю може стати уродженець України
Юлій Едельштейн

Юлій Едельштейн, котрий народився у Чернівцях і колишній спікер Кнесету, а зараз чинний міністр охорони здоров’я Ізраїлю може на виборах 2021 року поборотися за посаду президента Ізраїлю. У переліку претендентів є двоє уродженці України, які мають високі шанси на обрання.
Серед 11 можливих кандидатів на посаду президента Ізраїлю — двоє колишніх українців Юлій Едельштейн і Натан Шаранський. Хоча обоє ще не оголосили про намір балотуватися на цю посаду, саме їх називають в числі найвірогідніших наступників Реувена Рівліна, термін повноважень якого спливає 27 липня ц. р. Так, принаймні, вважає Ітамар Айхнер, оглядач впливового видання «Едіот ахронот».
Президента Ізраїлю обирають на семирічний термін. На цю посаду може претендувати будь-який громадянин держави, котрий збере не менше десяти підписів від депутатів кнесету. Голосування проводять в ізраїльському парламенті: кандидата, котрий отримає найбільше голосів депутатів, і проголошують президентом. Вибори призначають за 30-90 днів до закінчення каденції глави держави, але не пізніше, ніж за місяць до цього терміну. Тобто вони мають відбутися не пізніше 26 червня 2021-го.
У публікації «Едіот ахронот» зазначається, що п. Едельштейн поки публічно заявляє, що має намір продовжувати роботу на посаді міністра, однак зберігає високі шанси на обрання президентом, якщо вирішить балотуватися. Будучи спікером, він працював із усіма фракціями, у нього хороші стосунки з усіма, що важливо під час виборів.
Юлій Едельштейн, ізраїльський політик українського походження, народився 5 серпня 1958 року в Чернівцях. Пропаґував викладання івриту. У вересні 1984-го за свою сіоністську діяльність і викладання івриту його заарештував КДБ. У грудні того ж року засудили «за зберігання і вживання наркотиків» до трьох років тюремного ув’язнення. Термін відбував у Бурятії, де чоловіка сильно травмували при виконанні важкої роботи. Після лікування в лікарнях Бурятії та Новосибірська відбував подальше ув’язнення в колонії у Новосибірській області. 1987-го вийшов на волю і йому було дозволили репатріюватися до Ізраїлю. Входив до Національно-релігійної партії МАФДАЛ. З 1988 року він був одним із творців Сіоністського форуму, а з 1989-го по 1995 рік займав посаду віцепрезидента Сіоністського форуму. Також був радником із абсорбції лідера партії «Лікуд» Біньяміна Нетаньяху.
Натан Щаранський народився 20 січня 1948-го в Сталіно, тепер — Донецьк. Ізраїльський державний і політичний дія. Віцепрем’єр (2001-2003), міністр у кількох урядах Ізраїлю, депутат Кнесету, голова виконавчої ради Єврейської аґенції для Ізраїлю, член Наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».
Як повідомляв «Міст», із 1 січня ц. р. Україна вільно торгує ще й із Ізраїлем.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply