Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Презентували матеріали про доброчинність діаспори

Автор:

|

Травень 19, 2021

|

Рубрика:

Презентували матеріали про доброчинність діаспори
Плакат 1920-х рр.

Центральний державний архів зарубіжної україніки (ЦДАЗУ) презентував документальну віртуальну виставку «В ім’я добра і милосердя», присвячену доброчинній діяльності української діаспори. За роки свого існування українська діаспора зробила великий і неоціненний внесок у різні сфери діяльності української спільноти, зокрема, і в харитативну. З початком еміґраційних рухів українців у пошуках кращого життя спершу в Європі, а згодом і на Американському континенті це стало особливо актуальним.
«Допомога сиротам, інвалідам, політв’язням, жертвам Чорнобильської катастрофи, допомога голодуючим в Україні, біженцям із таборів для інтернованих українських вояків, а згодом, після Другої світової війни біженцям із таборів Ді-Пі у їхньому переселенні до США та Канади стала основним напрямком діяльності різноманітних допомогових організацій, які опікувалися переселенцями під час імміґрації, фінансово та морально підтримували на перших порах їхній побут у новій країні, займалися взаємним страхуванням у разі хвороби, нещасного випадку, смерті. При цьому одним із напрямів діяльності допомогових комітетів була і допомога Україні», — йдеться повідомленні архіваріусів.
У ЦДАЗУ додали, що діяльність допомогових товариств в українській діаспорі, заснованих із некомерційною метою, спрощувала вирішення ряду важливих питань для імміґрантів. Вона є невід’ємним елементом історії переселенських рухів українців.
Саме харитативній діяльності української діаспори та присвячена документальна ця виставка. У ній використані архівні документи, діаспорні періодичні та друковані видання, що зберігаються у ЦДАЗУ за період з 1923-го по 2020 рік. Під час підготовки виставки використали 32 документи на 53 аркушах із архівних фондів ЦДАЗУ № 8, 15, 19, 27, 36, 37, 39, 41 і 75, колекції родини Петра й Ольги Матулів (документи колекцій на стадії науково-технічного опрацювання) та друкованих і періодичних видань довідково-інформаційного фонду архіву.
Як повідомляв «Міст», ЦДАЗУ представив виставку про українське шкільництво в діаспорі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply