Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Порядок використання коштів для закордонних українців змінили

Автор:

|

Січень 11, 2018

|

Рубрика:

Порядок використання коштів для закордонних українців змінили

Міністерство закордонних справ України

Уряд вніс зміни до Порядку формування і використання закордонними дипломатичними установами України коштів держбюджету для захисту прав та інтересів громадян України за кордоном. Зокрема, постановою унормовано питання залучення професійної правничої допомоги в інтересах громадян України, котрих звинувачують у вчиненні важких або особливо важких злочинів, що передбачають покарання у вигляді довічного ув’язнення чи смертної кари згідно зі законодавством відповідних країн.
Крім цього, внесено зміни до форм заходів зі захисту прав та інтересів громадян України, удосконалено механізм їхнього фінансування й усунено неоднозначності у підходах при визначенні підстав для надання фінансової допомоги громадянам України, котрі постраждали за кордоном.
Прийняття рішення сприятиме також активнішому й оперативнішому вирішенню питань захисту прав та інтересів громадян України, котрих незаконно утримують на території держави-аґресора чи кримінально переслідуються за політично умотивованими звинуваченнями. «Для одержання відповідної допомоги громадяни України особисто або через своїх законних представників звертаються до закордонної дипломатичної установи з письмовою заявою. Рішення про надання зазначеної допомоги приймається керівником закордонної дипломатичної установи за погодженням із державним секретарем Міністерства закордонних справ (МЗС) і після консультацій із Громадською радою при МЗС», — зазначається у постанові.
Також закордонні дипломатичні установи, на які покладається забезпечення проведення евакуації, ведуть облік осіб, евакуйованих із небезпечного району, і подають до МЗС копії реєстрів таких осіб разом зі звітом про кошти, використані для організованого вивезення громадян України та членів їхніх сімей із небезпечного району.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply