Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Помер багатолітній голова Ліґи українських політв’язнів

Автор:

|

Березень 03, 2021

|

Рубрика:

Помер багатолітній голова Ліґи українських політв’язнів
Богдан Качор

У США на 97-му році життя помер Богдан Качор, голова Світової ліґи українських політичних в’язнів. Про це повідомив історик Михайло Романюк. За його словами, уродженець с. Лешнів на Львівщині, Богдан Качор у роки Другої світової війни через причетність до ОУН сидів у казематах Бродів, Золочева та на Лонцького у Львові. Згодом перебував у нацистських таборах Аушвіц, Маутгаузен та Ебензе.
Після звільнення з полону американськими військами за якийсь час еміґрував до Арґентини, де взяв активну участь у громадсько-політичному житті української діаспори. Зокрема, вбув головою Центрального товариства «Просвіта» в Буенос-Айресі, членом Товариства української студіюючої молоді ім. М. Міхновського, співзасновником і скарбником Українського інформативно-видавничого інституту, який видавав часопис «Вільна Україна» та книжки іспанською мовою про визвольну боротьбу в Україні.
Після переїзду з Арґентини до США в середині 1970-х рр. одразу долучився до громадсько-політичного життя тамтешньої української діаспори. Понад 20 літ очолював відділ Організації оборони чотирьох свобід України в Нью-Йорку, довший час був секретарем її Головної управи. Належав до Управи фундації Українського вільного університету в Нью-Йорку, де виконував функції фінансового секретаря.
Впродовж багатьох років Богдан Качор був секретарем Союзу українських політичних в’язнів у США та членом Управи Світової ліґи українських політичних в’язнів, а з 1998-го її очолював. Одним із останніх досягнень ліґи стало отримання дозволу на відкриття української експозиції у музеї нацистського концтабору Аушвіц.
Богдан Качор відомий своєю добродійною та меценатською діяльність. Брав дієву участь у спорудженні пам’ятників Тарасу Шевченкові в Буенос-Айресі (Арґентина) та в Енкарнасіоні (Параґвай), воїнам ОУН-УПА на цвинтарі Святого Духа в Гемтонбурзі (штат Нью-Йорк), Петрові Федуну («Полтаві») у Бродах Львівської області, Степанові Бандері у Бучачі Тернопільської області, виданні численних книг про національно-визвольний рух.
Як повідомляв «Міст», торік у Криму окупанти засудили 16 украхнських політв’язнів.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply