Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Податок на громадянство

Автор:

|

Червень 20, 2013

|

Рубрика:

Податок на громадянство

Новий закон про так звані добровільні внески до Пенсійного фонду України для тих, хто працює за кордоном, може викликати хвилю відмов від українського громадянства. Про це заявив Мирослав Якібчук, лідер Національного форуму профспілок України (НФПУ).

На думку експерта, новоприйнятим законом влада утверджує несправедливе ставлення до заробітчан і відірване від реальності трактування їхнього статусу. «Запровадження єдиного соціального внеску для фізичної особи, яка працює за кордоном за індивідуальним трудовим договором із тамтешнім роботодавцем або й без нього, означає те, що українська влада кожну з таких осіб, усупереч реальному станові речей, прирівнює не до звичайного найманого працівника, а вважає підприємцем, а відтак, намагається відповідним чином оподаткувати», — звертає увагу п. Якібчук.
Крім того, за словами експерта, під пильний нагляд фіскальних органів відтепер потрапляють і українські підприємці, які, не витримавши усіх негараздів ведення бізнесу в Україні, відкрили свою справу у більш сприятливому економічному середовищі інших країн, але при цьому залишаються громадянами України. «Тепер вони зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок за кожного українського громадянина, найнятого ними за кордоном. І це – незважаючи на те, що, відкривши своє підприємство в іншій країні, бізнесмен – -громадянин України обов’язково сплачує всі необхідні податки до бюджету країни перебування. Знову маємо справу зі запровадженням подвійного оподаткування», — пояснює Мирослав Якібчук.
Таки чином, за його словами, новий закон розв’язує чиновництву руки в справі посилення податкового й адміністративного тиску не тільки на підприємців, які працюють усередині країни, а й за її межами. «Фактично можемо говорити про те, що опосередковано влада запровадила «податок на громадянство». Працюєш за кордоном, маєш там свій бізнес, але ще не зрікся українського громадянства — плати за це податок, інакше, коли повернешся на Батьківщину, будеш покараний і позбавлений частини пенсії, причому кращої її частини, заробленої за кордоном», — розповідає лідер НФПУ.
Тому, у профспілках вважають за вірогідне, що найнебезпечнішим наслідком запровадження нового закону щодо добровільної сплати єдиного внеску стане збільшення кількості українців, які працюють або розвивають бізнес за кордоном і котрі будуть відмовлятися від українського громадянства.
Як писав «Міст», Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо добровільної сплати єдиного внеску» вносить зміни до Законів «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Новий закдокумент набув чинності 9 травня ц. р.
Міністерство податків і зборів України також розповіло про новий спосіб поповнення держбюджету через оподаткування грошових переказів із-за кордону. Відомство розглядає грошові перекази, отримані громадянином України на поточні або карткові рахунки в разі, якщо джерело їх походження – за межами України, як закордонні доходи. Відповідно, такі доходи повинні бути представлені за результатами подання річної податкової декларації й оподатковані за ставками 15 або 17 %.
Зазначимо, що якщо місячний дохід перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, то ставка 17 % діє на суму такого перевищення (1 147 грн). Причому в разі отримання прибутку у вигляді валютних цінностей або інших активів подібні доходи перераховуються в національну валюту за курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply