Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Подарунки від діаспори надійдуть до Різдва

Автор:

|

Листопад 23, 2020

|

Рубрика:

Подарунки від діаспори надійдуть до Різдва
У фундації «Ангелик»

Фундація «Ангелик», що базується у Сан-Франциско (штат Каліфорнія) поставила собі за мету зібрати 30 тис. USD, аби до Різдва надіслати допомогу 600 українським дітям. Збиранням коштів займаються еміґранти з України. Наталя Аньйон, Ярема Кузишин і Леся Кастілло є членами організації «Громада» та фундації «Ангелик». «Ми збираємо пожертви, організовуємо різні благодійні події і збираємо так, аби до різдвяних свят могли послати по 50 USD на дитину — тим сім’ям, де мама чи батько віддали своє життя на війні», — розповіла п. Аньйон.
Гроші для дітей добродії збирають уже кілька років. Торік їм вдалося передати понад 15,3 тис. USD для більш ніж 300 дітей в різних областях України. Головним джерелом коштів організації стали збірки під час благодійних подій, які влаштовували серед діаспори у Сан-Франциско. Та 2020-й рік став викликом — більшість подій довелося скасувати. «В період пандемії ми скасували всі наші події, відповідно, будемо робити всі наші фандрейзинги через віртуальні платформи, Facebook, оголосимо розсилки. Потрібно щонайменше 30 тис. USD — це наша мета. Гадаю, якщо кожен проникнеться ідеєю, ми можемо і в рази більше це зробити», — певен п. Кузишин, фінансовий директор організації.
«Коли ми отримали інформацію, як зібрались жіночки, щоб отримати кошти, які ми переслали, просто хотілося плакати. Але ми щасливі, що вони знають, що вони не самі, що вони знають, що ми про них не забули, що люди на іншому кінці світу думають про них, турбуються, знають про їхню пожертву, що вони віддали найдорожче — це життя батька», — розповіла п. Кастілло, співзасновниця організації.
Успішним прикладом благодійництва став концерт до дня Незалежності, який фундації «Ангелик» вдалося організувати у серпні ц. р. Зібрані кошти передали на стипендію для студентки, чий батько віддав життя за Україну на війні. Та тепер мова йде про 600 дітей, тож добродії сподіваються на ще активнішу мобілізацію діаспори.
І Спілка української молоді (СУМ) проводить щорічну благодійну акцію зі збирання різдвяних подарунків для дітей вимушених переселенців із Донбасу та захисників України. «Сумівці світу вже сьомий рік поспіль організовують акцію «Теплом зігріємо серця» з метою потішити подарунками дітей в Україні в час Різдва», — йдеться у повідомленні організації.
Підготовчий етап цьогорічної акції стартував наприкінці жовтня. Крім безпосередньо подарунків, у рамках акції також збирають кошти на придбання «миколайчиків». «Закликаємо Крайові управи, осередки, членство, їхніх батьків і людей доброї волі долучитися до цієї доброчинної ініціативи, щоби подарувати радість свята тим українським дітям, які пізнали біль, спричинений бойовими діями на сході України. Збір коштів націлений на придбання канцелярського і шкільного приладдя, теплого одягу, взуття, книг, іграшок та ін. для цих дітей», — йдеться на сайті СУМ.
Цьогорічна акція матиме деякі особливості. Зокрема, її заключний етап (вручення подарунків) відбуватиметься не в день святого Миколая (19 грудня), а в період Різдвяних свят — з 25 грудня 2020-го по 19 січня 2021 року. Такі зміни Світова управа СУМ прийняла на пропозицію Крайової управи СУМ в Україні.
Міжнародна громадська організація українців «Четверта хвиля» також проводить благодійну акцію «Святий Миколай — дітям України» зі збирання речей дітям із нужденних сімей і в дитячі будинки в Україні. Речі для відправки приймають у церкві Святого Димитрія за адресою: 135 La Rose Ave, Etobicoke, ON M9P 1A6, Canada.
Можна приносити одяг і взуття, у гарному стані чи нові рукавички, шкарпетки тощо; канцтовари та речі для школи та творчості; засоби особистої гігієни; сувеніри з канадською символікою; інші речі, що можуть стати в нагоді дітям, потішити їх чи подарувати відчуття свята.
Організатори акції звернулися до охочих взяти участь в збиранні допомоги з проханням завчасу пакувати речі в пакети чи торби та підписати стать і вік тих, для кого вони згодяться, або зазначити, що міститься в пакунку для того, аби було простіше формувати посилки для відправки в Україну. Додаткову інформацію можна отримати за тел.: 416-251-2244 або написавши на електронну адресу: canadafourthwave@hotmail.com
Крім них, міжнародну акцію «Подаруй дитині радість», у рамках якої відбувається збір подарунків для дітей України налагодила Організація українців у Португалії «Добре серце». Подарунки для українських дітей збирають небайдужі українці з Австралії, Англії, Америки, Латвії, Ірландії, Іспанії та Португалії. За словами Валентини Тимчук, волонтерки і головної організаторки акцій, із Португалії нещодавно вже відправили 60 кг подарунків на День святого Миколая для українських дітей.
Як повідомляв «Міст», торік різдвяні подарунки від діаспори отримали діти учасників АТО/ООС.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply