Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Плани з підтримки українського шкільництва за кордоном

Автор:

|

Лютий 27, 2021

|

Рубрика:

Плани з підтримки українського шкільництва за кордоном
Лариса Дір

Лариса Дір, начальниця Управління з питань закордонного українства та гуманітарної співпраці Міністерства закордонних справ (МЗС) України, розповіла про плани щодо підтримки українського шкільництва та популяризації української мови за кордоном. За її словами, на суботніх і недільних українських школах за кордоном у 2020-2021 рр. планують зосередити понад 1,5 млн грн.
Чиновниця також розповіла про розміщений на сайті управління проєкт концепції Державної цільової програми співпраці зі закордонними українцями на період до 2023-го. За її словами, позаяк попередня програма була розрахована до 2021 року, МЗС має намір сформувати програму 2021-2023 рр., де левова частка буде присвячена заходам зі шкільництва.
Затвердження цієї програми дасть можливість провести і профінансувати заходи як на території держав перебування, так і в Україні. Лариса Дір також повідомила про плани зі створення спільно з МІОК платформи, на якій вчителі, керівники суботніх та недільних шкіл за кордоном могли б обмінюватися досвідом. Вона не виключила, що на цій платформі також можуть бути розміщені навчальні програми.
«Сподіваюся завершити наші заходи й акумулювати їх в такій стратегії МЗС із проведення заходів із закордонним українством і шкільництвом зокрема. Окрема увага буде також програмному документу — мовній стратегії. Розвитку мовної стратегії буде приділено особливу увагу, й окремі заходи будуть проведені щодо імплементації», — розповіла начальниця Управління закордонного українства.
Як повідомляв «Міст», школа україністики «Крок до України» завершила свою роботу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply