Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Пішла у засвіти видатна діячка діаспори

Автор:

|

Листопад 18, 2020

|

Рубрика:

Пішла у засвіти видатна діячка діаспори
Анна Кісіль

У Божі руки віддалася Анна Кісіль, відома українська меценатка, підприємиця та громадська діячка української діаспори в Канаді. Вона померла 16 листопада після року боротьби з важкою недугою — раком. Анна Кісіль була другою віцепрезиденткою Світового конґресу українців (СКУ) та головою Світової федерації українських жіночих організацій (СФУЖО).
Вона народилася 19 листопада 1960-го у м. Яремче (Івано-Франківська область). Навчалася у Львівському будівельному технікумі та Львівському політехнічному інституті, де отримала фах інженера-викладача будівельних дисциплін.
1991 року з родиною еміґрувала до Ошави (провінція Онтаріо). Добре адаптувавшись до нового життя у Канаді, долучилася до активної праці в українсько-канадській громаді, поступово ставши її видатним лідером. Анна зі сім’єю розпочала підприємницьку діяльність, створивши разом із чоловіком Ростиславом Кісілем корпорації Meest і «Росан», започаткувала ресторанний бізнес — «Золотий лев» і «Княжий двір» у Торонто, заснувала тижневик «Міст» і радіо «Міст», а також велике виробниче підприємство «Росан-Пак» в Україні.
Останні кілька років свого життя Анна присвятила керівництву СФУЖО, де активно сприяла розбудові українського жіночого руху в світі, а також стала віцепрезиденткою СКУ, що є найвищою координаційною надбудовою українських громад у світі. Тривалий час очолювала Світову раду культури та була членом Ради директорів СКУ, членом управи Конґресу українців Канади (відділ Торонто) й однією зі засновниць і довголітньою головою міжнародної організації українських громад «Четверта хвиля» у Торонто.
Анна Кісіль також була відома як меценатка, котра фінансово підтримала численні українські проєкти як в Україні, так і в діаспорі, в т. ч. спорудження храмів, відбудови історичних споруд, виставки мистецьких творів та видання книг і підручників для українських шкіл діаспори.
За високі заслуги перед Україною й українським народом Анну Кісіль нагородили численними відзнаками, зокрема, медаллю Президента України «25 років Незалежності України», Хрестом Івана Мазепи та найвищою нагородою СКУ — медаллю св. Володимира Великого.
Анна померла спокійно у своєму домі, оточена найближчою родиною, не доживши кілька днів до свого шістдесятиліття. Мама, бабуся, сестра, донька, вона залишила в смутку сина Андрія Кісіля з дружиною Орестою Кісіль і дорогими внуками — Андрієм і Вікторією, доньку Ірину Кісіль-Маслей із чоловіком Романом Маслеєм і найдорожчим онуком Максимом. Анна також назавжди залишиться відданою донькою своєї матері Євдокії Марчук, улюбленою сестрою для Марії Наконечної з Володимиром та її дітей: похресниці Наталі з родиною та племінника Сергія з родиною, найдорожчою сестрою Любові Платко з чоловіком Богданом та її дітей: Наді з родиною, Христини з родиною й Ірини з родиною, а також вірною, близькою подругою для Ігоря Бокія та його синів Руслана і Назарія. Анну завжди пам’ятатимуть її численні племінники, племінниці, похресники та похресниці, вся дорога родина, друзі та велика світова українська громада. Її пам’ятатимуть як в Україні, так і в Канаді, США та в усьому світі.
Всі ми дуже сумуємо за тобою, пам’ять про тебе завжди буде жити в наших серцях.
Родина, близькі, друзі покійної, а також працівники корпорації Meest, радіо «Міст» і тижневика «Міст»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply