Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Підсумки дискусії «Небезпечна гра у задобрення»

Автор:

|

Січень 05, 2022

|

Рубрика:

Підсумки дискусії «Небезпечна гра у задобрення»
Павло Ґрод

Світовий конґрес українців (СКУ) провів панельну дискусію під назвою «Небезпечна гра у задобрення» за участі: Александра Вершбоу, ексзаступника Генерального секретаря НАТО й експосла США в Російській Федерації (РФ), і Павла Ґрода, президента СКУ.
Темою обговорення стало нагромадження російських військових уздовж українського кордону та добре спланована Москвою гібридна дестабілізаційна кампанія. Дискусія також охопила питання членства України в НАТО, «Північний потік-2» (ПП2), ролі міжнародної спільноти й української діаспори. Модераторкою заходу виступила Ганна Гопко, голова громадської організації «Мережа захисту національних інтересів «АНТС».
«Щоразу, коли ми чуємо фрази на кшталт: «Ми повинні бути обережними, щоб не провокувати Путіна», то повинні називати це задобренням. Ми маємо бути спроможні протистояти цьому хулігану», — наголосив п. Ґрод.
Своєю чергою, п. Вершбоу зазначив: «Зрозуміло, що Путін роздратований власною неспроможністю поставити Україну на коліна з 2014 року. Здається, він боїться, що якщо не діятиме негайно, Україна буде втрачена назавжди, відійде до Заходу. В основі розчарування Путіна лежить його усвідомлення того, що якщо Україні вдасться стати стабільною, процвітаючою, європейською державою, її сильний приклад становитиме екзистенційну загрозу путінському режиму. Гадаю, що саме так Путін бачить ставки, і тому ми повинні дуже серйозно ставитися до загрози військових дій». «Путін явно сподівається використати загрозу вторгнення, щоб тиснути на Україну та Захід, аби ті задовольнили хоча б деякі вимоги РФ без жодного пострілу, і в цьому стосунку він, можливо, розраховує на відчайдушні спроби декого на Заході уникнути війни будь-якою ціною», — додав він.
«Я б скоріше говорив про небезпечну гру в заплутування. Під цим маю на увазі небажання багатьох світових лідерів називати речі своїми іменами, побоюючись розлютити РФ. Ми чули це не раз, і саме через відсутність чітких висловлювань так багато країн та їхніх засобів масової інформації приховують реальну ситуацію і тим самим послаблюють глобальну рішучість. Інформація є ключовою і ми як глобальна діаспора можемо відігравати тут важливу роль, адже РФ продовжує заплутувати й перекручувати реальність», — зазначив Павло Ґрод.
«Щодо більш фундаментального питання, чому членство України (в НАТО) є такою суперечливою темою донині? Це, на жаль, є відображенням того факту, що багато союзників, усупереч тому, на що ми сподівалися, бачать, що надто швидкий поступ щодо членства України, навіть виконання процедурного кроку щодо Плану дій щодо членства, який не дорівнює членству, спровокує Путіна або створить нові тертя з РФ. Як би я не хотів, щоб це ставлення змінилося до мадридського саміту, не думаю, що це станеться так швидко», — пояснив Александр Вершбоу.
«Ми повинні зосередитися на тому, щоб забезпечити вимірювання монопольного становища (РФ). Гадаю, що це найбільший виклик, адже вона тепер відповідає за всі потоки енергії в Європу, і ще одна річ, на якій ми повинні зосередитися, це те, як забезпечити енергетичну безпеку й енергетичну незалежність Європі та самій Україні. Україна все ще дуже залежить від енергетичних ресурсів із РФ через систему газогонів «Дружба», і питання в тому, чи є це саме по собі гарантією безпеки для України. Коли ж «Дружба» стане другорядною магістраллю після запуску ПП2», це послабить спроможність України стримувати (РФ)», — сказав п. Ґрод.
«Ми і наші союзники не повинні боятися напряму розмовляти з росіянами, але повинні мати чітке розуміння, заявляючи про власні «червоні лінії». Ми повинні внести ясність, що саме РФ, а не НАТО є основною причиною нестабільності в Європі в останні роки, і ми не дозволимо РФ зіграти роль жертви в цьому конфлікті. Маємо так само чітко усвідомлювати, що ми маємо намір висловити власні претензії до РФ, починаючи з незаконної окупації сусідньої території, порушення нею численних угод про контроль озброєнь і провокаційної військової діяльності поблизу кордонів НАТО», — докинув п. Вершбоу.
«Маємо називати неправдивими висловлювання про українську кризу, це російське вторгнення в Україну. Це не український конфлікт — це вторгнення РФ та окупація України. Весь цей фальшивий наратив, ніби розширення НАТО є причиною, чому Путін повинен нарощувати війська, — цілковита нісенітниця. Маю на увазі, що мова йде про відновлення російської імперії, все просто і зрозуміло», — заявив Павло Ґрод.
«Погоджуюся з Павлом щодо необхідності просвітити громадськість і медіа про те, що ж насправді відбувається у тривалій війні між Росією й Україною, і ми повинні назвати це так, як це є: війна. Це не внутрішній конфлікт, не громадянська війна. Вважаю обурливим, те, що великі інформаційні служби, такі як Reuters і Associated Press, продовжують описувати це як сепаратистський конфлікт, а не війну проти України, яку організовує, фінансує, озброює та очолює РФ», — резюмував Александр Вершбоу.
Пресслужба СКУ

До слова
Світовий конґрес українців випустив підсумковий звіт із досягненнями СКУ та світової української громади 2021 року. Це підсумок потужних і яскравих ініціатив, інноваційних проєктів та адвокаційних кампаній на шляху до системних змін, які творяться, попри надзвичайні виклики. «Разом ми — волонтери, жертводавці, партнери, команда працівників СКУ та наші світові громади — є рушійною силою майбутнього. Дякуємо та пишаємося внеском кожного», — наголосили в діаспорі.
Як повідомляв «Міст», СКУ привітав українців із різдвяно-новорічними святами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply