Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Про сумні перспективи еміґрації з України

Автор:

|

Листопад 28, 2018

|

Рубрика:

Про сумні перспективи еміґрації з України

З одного боку добре, що українська діаспора продовжує зростати. А з іншого — й на Батьківщині комусь треба жити. І бажано, щоб вакуум масово не заповнювали представники інших народів і релігій.
Наразі ж кількість українців, котрі виїхали за кордон, 2018 року зросла на 10-15 %. Про це розповів Петро Порошенко під час зустрічі з представниками українського бізнесу. Він зазначив, що згідно зі статистикою 2017-го, різниця між кількістю людей, які виїхали і повернулися, становить трохи більше 200 тис. «Тенденція зростає, але у нас є час, щоб забезпечити нормальні умови для української робочої сили», — додав Президент.
У контексті цього він наголосив на важливості підняття рівня заробітних плат в Україні. «Ринок праці повинен бути конкурентоспроможним не зі середньою Азією, а з Європейським Союзом», — заявив ґарант. Він також уточнив, що в Україні зараз від 4,5 млн людей працює на мінімальну заробітну плату.
Свою чергою, Юрій Луценко, генеральний прокурор України, під час виступу в Українському католицькому університеті заявив, що з початку року з України виїхали 600 тис. осіб — втричі більше, ніж торік. «Сьогодні всі плачуть, що немає робочої сили, бо, мовляв, українці виїжджають за кордон», — заявив він і додав, що в сусідніх країнах ситуація — не краща. «З Польщі виїхало 6 млн людей на заробітки туди. З Прибалтики і Центральної Європи — теж достатньо багато людей», — повідомив він і додав, що бачить в такій міґрації не лише негатив, а й позитивні моменти. «Ми нарешті досягли єдності зі своїм цивілізаційним простором. Це ще на Майдані здавалося дивом», — сказав він.
Зокрема, в Естонії станом на кінець вересня ц. р. дозволи на роботу і право на постійне проживання отримали понад 12 тис. громадян України, вдвічі більше, ніж торік і вдесятеро більше, ніж 2014-го. Як пояснив Індрек Ару, керівник служби нагляду за кордоном і міґрацією Пих’яської префектури, кількість порушень, пов’язаних із виплатою зарплат іноземним робітникам, при цьому не зменшилася.
За його словами, частина підприємств користується недостатньою обізнаністю працівників, котрі приїжджають з-за кордону, і платить їм менше, ніж належить. При цьому часто зарплата виплачується в конверті. Також нещодавно в Естонії затримали чотирьох громадян України, котрі нелегально працювали на одному з будівництв біля міста Раквере.
Та все так не буде. У Національному банку України (НБУ) заявили, що очікують зниження інтенсивності трудової міґрації з України, наприклад, до Польщі. Українці начебто стануть рідше їздити на роботу в цю сусідню країну через перспективу уповільнення економічного зростання там. За прогнозом Міжнародного валютного фонду валовий внутрішній продукт Польщі сповільниться до 3,5 % 2019-го і 2,8 % у середньотерміновій перспективі.
У НБУ зазначають, що на зменшення трудової міґрації українців до сусідньої країни може вплинути зниження темпів створення нових робочих місць і зростання зайнятості. Також в НБУ вказують і на стриману зацікавленість польських роботодавців у залученні на відкриті вакансії працівників із України.
При цьому ризик посилення міґраційних процесів залишатиметься вагомим через збільшення зацікавленості українців у працевлаштуванні в інших країнах. «Про це, зокрема, свідчать дані пошукової системи Google: із другої половини 2017 року зросла кількість запитів на пошук роботи в Чехії. Крім цього, в кількох європейських країнах оголосили плани щодо спрощення процедур для працевлаштування іноземних громадян», — наголосив регулятор.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply