Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Павло Ґрод покладає на 2021 рік багато сподівань

Автор:

|

Січень 06, 2021

|

Рубрика:

Павло Ґрод покладає на 2021 рік багато сподівань
Павло Ґрод, голова СКУ

Павло Ґрод, президент Світового конґресу українців (СКУ). сподівається, що цього року вдасться пропрацювати всі заплановані ініціативи в рамках діяльності української світової громади. Про це він розповів в інтерв’ю у програмі австралійського суспільного мовника SBS. «Є багато сподівань. Ми сподіваємося, що буде примножуватися мир в Україні, особливо щоби наші хлопці та дівчата не гинули на фронті», — заявив він і додав, що загалом організація сподівається на втілення 2021-го двох ключових ініціатив.
Першою з них є впровадження українською владою закону про множинне громадянство, аби представники української діаспори могли безпосередньо впливати на розбудову України, працюючи на державній службі. «Якщо ми хочемо справді реформувати Україну, то важливо, щоби діаспора могла брати участь у державній службі», — заявив діяч.
Другим ключовим завданням цього року він назвав створення програми повернення молоді на Батьківщину: «Щоб поверталися і займалися важливою роботою, щоб самі вчилися і запалювалися тим українським духом, і щоб вони допомогли Україні».
Крім цих основних напрямків роботи, п. Ґрод наголосив на важливості підтримки України на міжнародному рівні, а також висловив надію, що Російська Федерація (РФ) поверне політичних в’язнів, котрих «ще є дуже багато в російських колоніях».
Насамкінець у контексті світової пандемії коронавірусу, яка буквально паралізувала численні сфери діяльності людства, керівник СКУ висловив сподівання можливості зустрічі представників світового українства в рідній країні в серпні на святкуванні 30-ї річниці Незалежності нашої держави. «Маю надію, що ми вже зможемо збиратися, і що ця жахлива пандемія нас покине», — резюмував він.
Втім, попри всі негаразди, які принесла пандемія, президент СКУ відзначив, що ефективність роботи українських організацій не зменшилася, а, навпаки, «український світ став, я би сказав, тіснішим, бо ми тепер частіше маємо нагоду, як зараз, зустрічатися на екрані».
Крім цього, Павло Ґрод, а також виконавча директорка СКУ Марія Купріянова та директор представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук взяли участь у Конференції керівників закордонних дипломатичних установ України за участі послів, постійних представників і генеральних консулів української держави за кордоном.
Конференцію під гаслом «Прагніть більшого» провели у віртуальному форматі. Її метою було визначити пріоритети та завдання зовнішньої політики України на найближчу перспективу. Конференцію відкривав президент України, а у пленарних засіданнях взяли участь прем’єр-міністр та голова Верховної Ради України.
У своєму слові Павло Ґрод окреслив ключові пріоритети СКУ: підтримка України, протидія російській аґресії та дезінформації, розбудова й єднання українських громад у світі. Президент СКУ подякував представникам дипломатичного корпусу України за успішну співпрацю на світовому рівні у відстоюванні кожного з пріоритетів.
У контексті публічної дипломатії, діяч діаспори відзначив працю реґіональних віцепрезидентів, рад і комісій СКУ, спільні культурні, освітні й інформаційні заходи з Посольствами України в світі, ініціативи розвитку світових громад, співпрацю з розбудови українського шкільництва та спільну роботу задля світового визнання Голодомору геноцидом українського народу. «Перед нами стоять надзвичайні виклики. Але ми як єдина світова українська родина маємо спільне бачення та готові й надалі працювати разом задля зміцнення мережі підтримки України, єднання світових громад та обстоювання інтересів України на міжнародному рівні», зазначив президент СКУ.
Як повідомляв «Міст», молоді діаспори пропонують ділитися ідеями.

До слова
Одним із головних пріоритетів роботи Міністерства закордонних справ України наступного року є розробка і створення якісно нової й ефективної політики країни щодо закордонних українців. Про це заявив Дмитро Кулеба, глава відомства. «Потреба в такій політиці перезріла. Нам потрібно вивести взаємодію зі закордонними українцями на якісно новий рівень», — зазначив він. За словами урядовця, необхідно свіжим оком поглянути на саму структуру зарубіжних українців, адже за результатами ряду хвиль міґрації це дуже різні люди в різних країнах. «А потреба української держави щодо них одна — зберігати єдність українського суспільства в світі, де б люди не перебували і чим би не займалися», — уточнив п. Кулеба і додав, що українці, попри те, в якому куточку світу живуть, повинні мати зв’язок із Україною, відчувати її підтримку і, своєю чергою, підтримувати її.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply