Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Патріотичне партнерство єднає українську діаспору

Автор:

|

Вересень 22, 2021

|

Рубрика:

Патріотичне партнерство єднає українську діаспору
Михайло Ратушняк та Ігор Бокій

Уже дев’ятий поспіль чемпіонат світу (ЧС) із футболу серед українських діаспорних команд відбувся в Ірпені, що на Київщині. Сім аматорських збірних — Канади, Ізраїлю, Угорщини, Румунії та три команди з Польщі, близько півтори сотні футболістів від 18 до 60 років — упродовж кількох днів не просто грали у футбол, визначаючи дужчого.
Передусім, це було живе та щире спілкування між представниками діаспори з країн, у які доля їх свого часу закинула. Причому — спілкування не за допомогою Інтернету чи смартфона через сотні, а то й тисячі, кілометрів один від одного. Розмовляючи, люди дивилися очі в очі, висловлювали свої почуття привітними усмішками, ділилися сокровенним. А ще дякували меценатам, які, хоч на невеликий проміжок часу, звели їх в отчому краї, у рідній Україні.
Як завжди серед благодійників була Ліґа підприємців Тернопільщини «Українська справа». Фактично ця громадська організація стояла ще біля витоків організації ЧС із футболу серед українських діаспорних команд. «Наша місія — єднати українців у всьому світі. А тим паче гуртувати їх тут — на рідній землі, — поділився Михайло Ратушняк, голова «Української справи», відомий тернопільський підприємець і меценат.
За його словами, започаткування цього, без перебільшення, спортивного фестивалю було б неможливим без ініціативи діаспорних об’єднань, зокрема Міжнародної організації українських громад (МОУГ) «Четверта хвиля» з Канади й її повноправного представника Ігоря Бокія, уродженця Кіровоградщини, українських державних, спортивних і підприємницьких організацій.
Хоча п. Бокій зараз живе і працює в Торонто, але в Тернополі, особливо у спортивних колах, його добре пам’ятають. Він був першим місцевим арбітром, який 1998-го встиг відсудити один матч у вищій лізі чемпіонату України з футболу й упродовж десяти років представляв Тернопільщину на професійному рівні, а вже у Канаді став ініціатором та організатором ЧС із футболу серед українських діаспорних команд, п’ять із яких приймав Тернопіль.
Організація футбольного свята для української діаспори в Ірпені стала для нього першим моральним випробуванням після траґічної події — втрати його коханої дружини Анни Кисіль, віцепрезидентки Світового конґресу українців та голови Світової федерації українських жіночих організацій, яка відійшла у засвіти у листопаді минулого року. І цей іспит Ігор Бокій, як завжди, склав на «відмінно», бо переконаний, що кожен приїзд до України для діаспорянина — це прояв солідарності й одночасно прояв позитиву. «Адже, якщо ми не будемо приїжджати з культурними, освітянськими, духовними, мистецькими, спортивними заходами в Україну, то фактично підпишемося у своєму безсиллі. А так ми підтримуємо Україну як державу, націю, землю та народ», — акцентує він. А ще в одному в одному зі своїх інтерв’ю українським журналістам п. Ігор без пафосу зазначив: «Маємо довести всьому світу, що ми — незламна нація».
На ІХ ЧС із футболу серед українських діаспорних команд учасники турніру були поділені на дві групи по чотири збірних. За п’ять днів вони зіграли 20 матчів. У цьому марафоні перемогла команда українців із Румунії, яка у фіналі обіграла суперників з Ізраїлю у серії пенальті з рахунком 4:3 (в основний час — 0:0). Бронзові медалі виборола команда з Польщі (Варшава) «Імпульс». З рахунком 2:0 вона перемогла своїх співвітчизників «Пульс» (Люблін).
Крім цього, практично підтвердила своє право на розвиток та поширення й інша ініціатива МОУГ. Адже паралельно з ЧС у м. Буча за сприяння міського голови Анатолія Федорука відбулися Перші всесвітні діаспорні спортивні ігри «Україніада».
Раніше «Міст» розповідав детально про 9-й ЧС із футболу серед діаспори та першу «Україніаду».

Антоніна Коляда, «Наш день»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply