Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

Пам’ятний хрест на честь українського адмірала

Автор:

|

Вересень 11, 2020

|

Рубрика:

Пам’ятний хрест на честь українського адмірала
Адмірал Андрій Покровський

На цвинтарі монастиря Св. Георгія у Каїрі, столиці Єгипту, відбулися урочисті заходи з нагоди встановлення хреста та меморіальної таблиці на вшанування адмірала Андрія Покровського, котрий 1944 року знайшов на цій землі свій останній спочинок.
У церемонії взяли участь патріарх Александрійський і всієї Африки Феодор ІІ та настоятель монастиря Св. Ґеорґія у Каїрі архімандрит Дамаскінос Аль-Азраї, котрі того дня відслужили урочисту літургію, посол України Євген Микитенко, дипломати Посольства України у Каїрі, представники української та грецької громад Єгипту та запрошені єгипетські громадяни. Перед присутніми виступив полковник Олександр Чернов, керівник військового аташату дипломатичного представництва України у Каїрі.
Андрій Георгійович Покровський (1862-1944) — будівничий Національного флоту України у 1917-1918 рр., адмірал, головний командувач портів Чорного й Азовського морів, міністр морських справ Української держави. Із 1919 року вимушено жив в еміґрації (Болгарія, Австрія, Бельгія). 1938-го переїхав до Єгипту та проживав у Каїрі, де помер 1944 року.
У своєму повідомленні українські дипломати процитували професорку Ларису Левченко, членкиню Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, котра вже кілька років досліджує життя та спадщину Андрія Покровського. «Розроблення й впровадження програми розбудови Українського державного флоту, заснування штабу флоту в Одесі, створення бригади мінних тральщиків та очищення Чорного моря від мін, повернення українських кораблів, захоплених німецьким та австро-угорським командуванням, створення Корпусу морської берегової охорони — це ще не весь здобуток Покровського», — зазначила вона.
Як зауважили в Посольстві України, адмірал Покровський стояв біля витоків Українського державного флоту, був його справжнім творцем, сприяючи нашій обороноздатності та державності, й українці назавжди збережуть добру пам’ять про нього.
Як повідомляв «Міст», хрест із могили Степана Бандери перевезли в Україну.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply