Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Освітяни з-за кордону можуть скористатися новим курсом

Автор:

|

Січень 29, 2021

|

Рубрика:

Освітяни з-за кордону можуть скористатися новим курсом
Оксана Винницька-Юсипович

Платформа EdEra запустила віртуальний курс для вчителів «Викладання української в класах із навчанням мовами національних меншин», який також може стати в пригоді освітянам з-за кордону. Про це повідомила Оксану Винницьку-Юсипович, почесний консул Канади в Україні, педагогиня та громадська діячка.
І хоча безкоштовний курс розрахований для вчителів, котрі навчають в Україні, скористатися ним можуть всі, хто навчає в цілоденних, вечірніх, суботніх школах в діаспорі, на автохтонних землях і дітей громадян України, які перебувають за кордоном.
Принципи курсу використовують філософію української мови як другої мови (second language), успадкованої мови (heritage language) та мови міжнародного спілкування (international language). «У Канаді є великий досвід, як у рамках державних стандартів навчати української мови учнів, які вивчають українську в середовищі, де українська мова не є мовою загально-громадського спілкування», — зазначила п. Винницька-Юсипович.
Серед експертів курсу, зокрема, є Мелоді Костюк, виконувачка обов’язки директора відділу навчальних програм середньої школи Міністерства освіти Альберти, авторка навчальних програм і посібників, учителька зі значним досвідом викладання української як другої мови.
Інші експерти — Ігор Хворостяний, кандидат філологічних наук, радник із питань мови проєкту «Навчаємося разом», учитель української мови та літератури, автор навчальних посібників і віртуальних курсів, член робочої групи з розроблення Державного стандарту базової середньої освіти; Ірина Унгурян, місцева координаторка проєкту «Навчаємось разом», тренерка «Нової української школи», доцентка кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою Чернівецької області, членкиня робочої групи з розроблення Державного стандарту початкової освіти.
Курс розробили фахівці проєкту «Навчаємось разом» спільно зі студією онлайн-освіти EdEra за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії, а також підтримки Міністерства освіти та науки України. Він складається зі шести модулів, містить також тести, додаткові матеріали та практичні завдання.
Як повідомляв «Міст», СКВОР організувала у Львові Літній інститут для вчителів України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply