Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Освітній стартап українки об’єднав мільйони користувачів

Автор:

|

Грудень 20, 2020

|

Рубрика:

Освітній стартап українки об’єднав мільйони користувачів
Влада Лоткіна

Влада Лоткіна заснувала в США освітній стартап, який допомагає покращити комунікацію між школою та батьками учнів. Безкоштовна платформа ClassTag має вже кілька мільйонів користувачів у 25 тис. шкіл. Про це розповідає «Голос Америки».
Колишня харків’янка — випускниця відомої бізнес-школи Вортон (Wharton School of the University of Pennsylvania), яку свого часу закінчили Ілон Маск і Воррен Баффет. Раніше в Харкові вивчала фінанси в Університеті ім. Каразіна, а десь уже після другого курсу почала працювати у свого тата-підприємця.
У 22 роки вступила на MBA до Вортона. За словами дівчини, для навчання там дуже важливі англійська, тому що доводиться конкурувати з носіями мови, математика — також англійською. І загалом, щоб потрапити до цієї школи, треба набрати дуже високий бал.
Після закінчення Вортона потрапила на роботу в московський офіс Boston Consulting Group, звідки згодом перебралася до Нью-Йорка. Проблема комунікації між школою та батьками зацікавила п. Лоткіну, коли її донька пішла до школи в Нью-Йорку. «Я почала отримувати різні комунікації для батьків у вигляді записок у наплічнику, якихось там папірців на дверях школи, календарів і в загальному десятки різних методів комунікації. Природно, це жахливо, важко за цим простежити, адже більшість батьків, незважаючи на рівень достатку, мають роботу або роботи, всі зайняті, а якщо у них кілька дітей, то взагалі можна збожеволіти з цими всіма листуванням і папірцями», — розповіла жінка.
Так не повинно бути, вирішила вона і провела опитування онлайн серед батьків у своєму клас. Випадково серед батьків виявився чудовий програміст і підприємець, котрий мав кілька компаній. «Я вирішила, що це саме той партнер, із яким дуже хочу працювати, — сказала українка. — Офіційно ми зареєструвати стартап 2015-го, і тривалий час мій партнер у ньому працював на повну ставку, а я — у вихідні або до початку роботи. 2018 року я звільнилась і сфокусувалась на стартапі». На той час від стартапу вже був прибуток.
Еміґрантка зізнається, що залучати перші інвестиції достатньо довго та складно. У нову справу довелося вкласти власні кошти. «Мені вдалося фінансувати стартап і фактично довести його до прибутку з цими коштами й інвестиціями з друзів і родичів. А пізніше ми потрапили до акселератора стартапів Newark Venture Partners, куди приходять, коли вже є 20-30 тис. USD місячної виручки. І потім все пішло-поїхали, почали долучатися різні люди, фонди, інвестори», — додала жінка.
Зараз в її компанії працює близько 60 людей. «В Америці 18, у нас є велика група розробників у Києві, є велика група на Філіппінах, яка виконує технічну підтримку. Тобто ми завжди працювали віддалено, процеси були відбудовані, тож пандемія та закриття на нас ніяк не вплинули», — поділилася п. Лоткіна.
Розповідаючи про ідею стартапу, вона зазначає: для комунікації між батьками й учителями вже не вистачає, скажімо, батьківських зборів. Насамперед, це викликано тим, що батьки зараз очікують від шкіл іншого, як в Україні, так і в Америці. Загалом батьки вже виросли з іншими очікуваннями. Хочемо ми цього чи ні, відбувається моментальне спілкування через різноманітні месенджери. І ми очікуємо такого ж і від шкіл, що стосується найдорожчого, найважливішого для нас як для батьків.
«Ми хочемо, щоб школи давали нам більше інформації, щоб ми більше розуміли про те, як минає день, як ми можемо допомогти дитині, які завдання вони виконують. Це один із основних факторів того, чому виникла необхідність у такій платформі», — ділиться підприємиця.
Другий момент: що стосується саме Америки, що тут дуже різношерсте суспільство, де значна частина батьків або бабусь і дідусів не розмовляють англійською. Але треба, щоб вони отримували інформацію, розуміли взагалі, в чому справа і реагували. Тож вони повинні, щонайменше, розуміти, що там написано. «Ми маємо автоматичний переклад на 60 мов», — пишається п. Лоткіна.
Крім цього, є специфічна для Америки тема — волонтерство, яке тут дуже розвинене, в т. ч. в школах. Від батьків очікують, що вони будуть постійно залучені в якісь волонтерські заходи, і для цього потрібна велика координація. Тому на платформі також вбудовані такі моменти, де ці волонтерські заходи можуть відображатися.
Влада Лоткіна назвала основні переваги свого стартапу. Перше — можливість комунікувати, достукатися до кожного з батьків, усунення мовних і технологічних бар’єрів, і це будує фундамент ефективної комунікації.
Другий момент — економія часу. «Приміром, коли сьогодні потрібно робити той же розклад батьківських зборів або якихось волонтерств для батьків, це все забирає багато часу, все потрібно координувати. А на нашій платформі це відбувається автоматично. Автоматична система нагадає батькам, вчитель побачить і так далі», — пояснює вона.
І третій момент — це інтеграція платформи ClassTag у шкільні технології. «Сьогодні це особливо важливо, коли школи віртуальні або працюють за змішаною моделлю, коли якісь уроки віртуально, а якісь очно. Тому тепер ми інтегрувалися з Google Classroom, який використовують більшість американських шкіл, — зазначає п. Лоткіна. — Також ми вигадали таку чудову програму ClassTag Rewards, яку дуже люблять учителі. На мій великий подив, вчителі як у США, так і в Україні, мало заробляють і витрачають сотні доларів зі своєї кишені щороку на різноманітні матеріали, канцтовари та книги для свого класу. А ми вигадали систему, коли дозволяємо брендам ставати спонсорами цих класів на нашій платформі, вони можуть рекламувати себе батькам і вчителям. Ми беремо частину доходів від цієї реклами і спрямовуємо на таку програму, де вчителі щомісяця здобувають «монетки» з розрахунку на те, як учитель і як батьки взаємодіють, наскільки вони активні. Й ці «монетки» вчителі можуть використовувати на різні безкоштовні товари, матеріали, книги. Для нас це насправді така важлива місія, навіть попри те, що ми ще невелика компанія, що росте швидко, ми можемо справді робити такий дуже важливий внесок».
Для вчителів і батьків сервіс — безкоштовний. Прибуток компанія отримує у кілька способів. «У нас є два типи монетизації. Першим джерелом виручки для нас були бренди, які рекламуватись у нас на платформі, і потім ми частину цих грошей повертаємо назад у вигляді подарунків, допомоги вчителям. Для брендів це дуже класно, бо вони все більше піклуються про свій імідж, про те, в якому контексті показують їхні бренди й їхню рекламу. Тут у них унікальна можливість для них бути не просто рекламодавцями, а спонсорами класів, допомагати освіті й учителям. Але також ми запустили ще сервіс e-commerce, електронної торгівлі, тобто можна купити пакет товарів, наприклад, коли діти ідуть назад до школи. Це щодо безкоштовного сервісу для користувачів. А от для шкільних департаментів є розширений платний функціонал, наприклад, аналітика по всім школам і класам, адміністративний контроль», — зазначає п. Лоткіна.
Дані користувачів компанія не продає. «Як частина освітньої системи, маємо дуже жорстке регулювання. Ми можемо лише показувати контекстуальну інформацію для реклами щодо шкіл: де вона розташована, який клас чи вік дітей, фактично все. У нас повна захищеність і можливість контролювати, хто й яку рекламу розміщує», — пояснює вона.
Зараз на платформі ClassTag є понад 3 млн користувачів у 25 тис. шкіл, в основному, в Америці. «З огляду на пандемію, трафік у нас зріс за один день уп’ятеро, був різкий стрибок. Але також зросла не лише інтенсивність користування, а стиль. Адже під час пандемії це стало центром усього, що відбувається. Вчитель міг розмістити світлину і спитати: «А як ваш ранок? Надсилайте свої фото», вони грали у віртуальні ігри, вчителі перевіряли, чи прийшов учень на віртуальний урок, — платформа набула цілком нового значення», — розповідає підприємиця.
Крім того, самі шкільні департаменти почали більше спілкуватися з батьками онлайн. Раніше це був однобічний зв’язок, коли батькам розсилали повідомлення про скасування уроків або якийсь інцидент, тепер же комунікація стала важливим елементом їхньої роботи.
Також із початком навчального року, а у США в багатьох випадках це відбулося лише онлайн, учитель був зобов’язаний зав’язати стосунки повністю віртуально зі своїм класом, і це дуже непросто. Стрес величезний, фактично вчитель мав розробити два набори різних інструкцій, завдань. І, звісно, батькам також дуже непросто.
Як повідомляв «Міст», шкільництво за кордоном має отримати статус державної програми.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply