Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Онлайн-зустрічі для українських активістів за кордоном

Автор:

|

Травень 18, 2022

|

Рубрика:

Онлайн-зустрічі для українських активістів за кордоном
Олесь Журавчак

Мережа Global Ukrainians започаткувала регулярні зустрічі двічі на місяць у форматі онлайн для українських активістів за кордоном, до яких долучаються і представники влади України. Метою цих зустрічей є обмін думками та досвідом, як вдається працювати на добро України у нових воєнних реаліях.
На другій зустрічі розмовляли про культурну дипломатію та суботні школи. Були присутні учасники з 13 країн — України, Йорданії, Греції, Іспанії, Італії, Канади, Кіпру, Німеччини, Польщі, США, Франції, Хорватії та Швеції.
Спершу до учасників дискусії зверталися спікери. Олесь Журавчак, музикант-віртуоз і заступник міністра культури України в березні-грудні 2014-го, зазначив про необхідність активізації культурної складової вже зараз. «Це не восьмирічна війна. Те, що маємо сьогодні, наслідки 300-літньої культурної війни. Це протистояння світоглядних моментів. Наш код нації виживав лише завдяки культурі, усній творчості. І ті, хто можуть передати цей код, у них ніколи не буде труднощів із самоідентифікацією», — зазначив він.
Серед найважливішого у цьому аспекті п. Журавчак виокремлює культурну експансію — створення культурних центрів України у різних країнах світу. Ця ініціатива повинна йти безпосередньо від українських активістів на місцях. Другим моментом є підтримка українських сучасних митців, створення мережі контактів, аби талановиті українські колективи могли приїжджати до певних громад і виступати.
Олена Браво, співзасновниця організації Ukrainian San Antonio (США), розповіла про два найважливіші проєкти їхньої організації: «Батьківська хата. Homestead» та етнокалендар «Українська спадщина». Попри унікальність проєкту — подання образу життя українців певної історичної епохи та реґіону — його реалізують силами пересічних активістів, окремих організацій. Відчутним є брак підтримки на державному рівні, а це допомогло б масштабувати такі ініціативи і навіть зробити їх частиною освітнього процесу.
Ольга Завидняк-Отум, президентка громадської організації (ГО) «Українська хата Йорданії», поділилася з учасниками цікавими фактами з діяльності їхньої громади, яка тісно співпрацює з Посольством та Міністерством закордонних справ України. Зокрема, при організації з 2016 року діє суботня школа, дитячий гурт UA Kids, видають книги української поетеси Вікторії Бричкової — Абу Кадум, записують пісні. Пані Ольга зазначила, що їхня плідна кооперація з Посольством розпочалася саме з ініціативи громади, вони самостійно прийшли до дипломатичної установи з пропозиціями організувати спільний захід.
Наталя Андрейко, віцепрезидентка ГО «Обміни Лотарингія Україна» (Франція), розповіла про роботу недільної школи у м. Мец. Заклад відвідують 30 дітей, діє три групи. Школу фінансують самостійно, але важливим для активістів є співпраця з місцевою мерією, яка дуже допомагає у багатьох напрямках.
Після виступів спікерів учасники мали можливість поділитися тим, як вдається їхнім школам працювати в нових умовах, як вдається впоратися зі збільшенням кількості учнів. Зокрема, до дискусії долучилися Олександр Пустовий (Українська суботня школа фонду «Наш вибір», Варшава, Польща), Оксана Пінчук (Загреб, Хорватія), Олеся Луцан (Українська недільна школа Віночок, м. Ґетеборг, Швеція), Юлія Довгопола (Асоціація «Червона калина», Українська суботня школа ім. Тараса Шевченка у Барселоні, Іспанія), Тетяна Тарасенко (Українська школа «Престиж» у Римі, Італія), Галина Коцюр (Українська суботня школа «Берегиня», Афіни, Греція), Роксолана Рахлецька (Українська суботня школа «Сонце в долонях», м. Франкфурт-на-Майні, Німеччина).
У рамках дискусії виокремили основні проблеми, з якими зіштовхуються суботні школи, та напрацювали можливі рішення.
Як повідомляв «Міст», Ukraine Global Scholars запрошує на кулінарний майстер-клас.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply