Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Нові пам’ятники Тарасу Шевченку в світі

Автор:

|

Березень 01, 2021

|

Рубрика:

Нові пам’ятники Тарасу Шевченку в світі
Пам’ятник у Сербії

У сербському місті Новий Сад Олександр Александрович, посол України у Белграді, разом із місцевим мером Мілошем Вучевічем відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку. Монумент став подарунком від Львова місту Новий Сад, його жителям і українській діаспорі в Сербії.
Автором пам’ятника Шевченку став український скульптор Володимир Цісарик. «Щоб усі слов’яни стали добрими братами і синами сонця правди», — написано на постаменті українською та сербською мовами слова Тараса Шевченка з поеми «Єретик». Делегація зі Львова не змогла прибути до Сербії через карантинні обмеження.
Крім цього, італійська Флоренція отримає від Києва у подарунок бронзову скульптуру Тараса Шевченка. Відповідне рішення про дарування бронзової скульптурної композиції «Тарас Григорович Шевченко» італійському місту підтримали на засіданні Київради. Скульптурну композицію створив український митець Олег Пінчук. За словами Віталія Кличка, мера Києва, пам’ятник передають Флоренції на знак продовження дружніх взаємин і співпраці двох міст. Також він нагадав, що кілька років тому в Києві на Володимирській гірці встановили пам’ятник видатному італійському поетові Данте Аліг’єрі.
Як повідомляв «Міст», 175 років тому Шевченко закликав порвати кайдани.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply