Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Назвали кількість українських заробітчан

Автор:

|

Липень 31, 2021

|

Рубрика:

Назвали кількість українських заробітчан
Елла Лібанова

За кордоном перебуває від трьох до п’яти мільйонів українських міґрантів. Таку оцінку дала Елла Лібанова, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. Птухи Національної академії наук України. Серед причин міґрації вона назвала не тільки фінансове питання, а й нерівність між країнами та реґіонами. «Я не згодна з тим, що більшість наших людей їдуть через низьку зарплату, хоча вони так кажуть. Коли починаєш проводити з ними глибинне інтерв’ю, то розумієш, що люди їдуть, бо не бачать не просто своєї долі в цій країні, вони не бачать майбутнього України. Не бачать, що Україна буде такою, як Польща чи Чехія», — пояснила вона.
Свою чергою, Андрій Дещиця, посол України у Варшаві, повідомив, що в РП працює близько 1,5 млн українців. «Маємо зростання кількості трудових міґрантів. Якщо говорити порівняно з 2014 роком, то це приблизно в два-три рази», — уточнив він.
За даними дипломата, орієнтовно 600 тис. українців офіційно платять податки до Фонду соціального страхування РП, а решта працюють на трудових договорах і податки не платять. Також п. Дещиця повідомив, що 2014-го в РП було 680 фірм, де власниками були українці, а 2021 року таких підприємств стало вже 16 тис. Крім цього, у Польщі навчаються близько 50 тис. українських студентів, а близько 47 % українських заробітчан безперервно працюють в РП максимум три місяці.
Як повідомляв «Міст», українські заробітчани кинулися до Європи.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply