Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 1, 2022

Навколо ЗАЕС треба створити демілітаризовану зону

Автор:

|

Вересень 24, 2022

|

Рубрика:

Навколо ЗАЕС треба створити демілітаризовану зону

Світовий конґрес українців (СКУ) закликав Організацію Об’єднаних Націй (ООН) і Міжнародну аґенцію з атомної енергії (МАГАТЕ) негайно вжити необхідні заходи для створення демілітаризованої зони безпеки навколо Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), що перебуває під російською окупацією.
Як писав «Міст», за підсумками проведеної інспекції ЗАЕС МАГАТЕ оприлюднило 50-сторінковий звіт, в якому підтверджені грубі порушення безпечності станції та пошкодження її цілісності, заподіяні російськими окупантами. «Звіт МАГАТЕ є обвинувальним актом того, що Російська Федерація (РФ) на ЗАЕС вчиняє ядерний тероризм. Російські обстріли в районі станції продовжують завдавати серйозної шкоди об’єкту. Ми закликаємо ООН встановити навколо ЗАЕС демілітаризовану зону та забезпечити виконання цього рішення, аби запобігти ядерній катастрофі для України, Чорноморського реґіону й усієї Європи», — заявив Павло Ґрод, президент СКУ.
У звіті також зазначили, що команда МАГАТЕ спостерігала присутність російського військового персоналу, транспортних засобів та обладнання в різних місцях на ЗАЕС, у т. ч. кілька військових вантажівок на першому поверсі турбінних залів енергоблоків № 1 і № 2, а також військову техніку, розміщену під естакадою, що сполучає реакторні блоки. Така поведінка російських окупантів свідчить про їхню злочинну недбалість і свідомі дії, спрямовані на створення умов для техногенної ядерної катастрофи.
«ООН і МАГАТЕ мають використати весь свій моральний і політичний потенціал, аби змусити російську терористичну державу відступити, вивести своїх військових зі ЗАЕС, припинити приниження та залякування українського персоналу станції й уможливити професійне виконання ним своїх обов’язків, необхідне для безпечного функціонування станції. Демілітаризована зона безпеки навколо ЗАЕС має бути створена негайно», — наголосив п. Ґрод.
Крім цього, делегація СКУ долучилася до роботи 77-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка зосередилася на питаннях сприяння сталому економічному зростанню та сталому розвитку; підтриманні міжнародного миру та безпеки; забезпеченні прав людини, правосуддя та міжнародного права та роззброєнню.
Як повідомляв «Міст», Москва загрожує всьому світові через можливу руйнацію ЗАЕС.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply