Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

На Конґресі україністів — науковці з 40 країн

Автор:

|

Жовтень 31, 2013

|

Рубрика:

На Конґресі україністів — науковці з 40 країн

У Києві 22 жовтня розпочав роботу VIII Міжнародний конґрес україністів, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Участь у роботі конґресу взяло понад півтисячі науковців із більш як 40 держав світу. Як повідомили в оргкомітеті, найбільше делегацій прибуло з Росії, Канади та США. До роботи були залучені українознавці та славісти з Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Грузії, Ізраїлю та Сербії.

Віктор Янукович у привітанні до учасників Конґресу сказав, що «сьогоднішній захід, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, — наша данина вдячності справжньому синові українського народу за його геніальну спадщину». Окрім цього, президент додав, що тривала співпраця вітчизняних і зарубіжних учених сприяє розвиткові гуманітарної науки, поширенню знань про національну культуру на теренах України та поза її межами.
Міжнародний конґрес україністів організували Національна академія наук України, Міжнародна асоціація україністів і Національний університет імені Шевченка. Під час конґресу працювало 19 секцій і було проведено дві тематичні конференції. Захід тривав до 24 жовтня. Основна тема, що виносилася на обговорення учасників конгресу, — «Т. Шевченко та світова україністика: історичні інтерпретації й сучасні рецепції (до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка)».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply