Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

На Алеї українських діаспор висадили перші дерева

Автор:

|

Травень 29, 2019

|

Рубрика:

На Алеї українських діаспор висадили перші дерева

Алея українських діаспор

Перші дерева від українських громад із різних країн у рамках проекту «Алея українських діаспор» висадили 23 травня на Русанівській набережній у Києві. Першими висадили дерева від українських громад у Німеччині, Туреччині, Ірландії, Домініканській Республіки, Росії, Люксембургу, Об’єднаних Арабських Еміратах, Великій Британії, Князівстві Монако, штаті Північна Кароліна, Сінґапурі, Італії та Канади.
«Це не просто дерева, це окремі історії кожного українця за кордоном, з яких складається ціла дружня родина. Це наша з вами Батьківщина, наше коріння, наша радість і гордість за те що ми — українці, і ми готові розвиватись і допомагати один одному. Це початок нашої співпраці, далі буде ще багато цікавого», — заявили організатори.
Алея українських діаспор, закладена українськими громадами з різних країн, з’явилася у Києві як символ зв’язку українців усього світу з Батьківщиною. Автором ідеї виступив Олег Резник, активіст Спілки українців Гамбурґу Feine Ukraine.
Олександр Білера, один із координаторів проекту, розповів, що завдання проекту — закласти в Києві символічну алею та надати можливість кожній діаспорі посадити дерево від свого імені. Пам’ятний напис ідентифікує дерево та діаспору, — повідомив він. — Алея символічно показує, що будь-яка діаспора українців через своє коріння має духовний зв’язок з українцями всього світу й Україною».
Алея розташована на території Русанівського парку, від альтанки вздовж Дніпра. Організатори проекту хочуть зберегти принцип «Одна країна — одне дерево» й висадити приблизно 100 дерев.
Серед видів цих дерев — дуб, верба, сакура, горобина, лавр, горіх, сосна, гінко, липа, бук, береза, ялина, калина тощо. Діаспоряни обирають дерево для Алеї голосуванням всередині громади, зважаючи, зокрема, на національні дерева країн проживання, вподобання членів громади тощо.
Типи саджанців погоджують із виконавцем робіт — Комунальним підприємством із утриманню зелених насаджень Дніпровського району Києва. Дерева повинні добре рости в умовах міста і паркової алеї, мають бути добре розвинені тощо.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply