Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

На Алеї українських діаспор висадили нові дерева

Автор:

|

Листопад 06, 2019

|

Рубрика:

На Алеї українських діаспор висадили нові дерева

На Алеї українських діаспор у Русанівському парку в Києві днями висадили другу чергу дерев. «Вона збільшилася на вісім саджанців, тепер на Алеї рівно 20 дерев», — повідомив Олег Резник, активіст Спілки українців Гамбургу Feine Ukraine. Усім громадам, що підтримали цю ініціативу, висловили подяку у дописі та зазначили, що у травні 2020 року чекають на нові дерева та нових друзів.
Під час другої черги висадки дерев посадили, зокрема, дуб (від українців Латвії), ліщину (Мексика), горобину (Росія, Москва), платан (Грузія), канадський клен (Канада), ялину (Індія), червоний дуб (Німеччина, Саксонія) та карагач (Казахстан).
«Наша сім’я стає більшою, тож нехай буяють барвами життя наші дерева, ростуть і тішать серця українців із усього світу. Це не просто дерева, це окремі історії кожного українця за кордоном, з яких складається ціла дружня родина, це наша з вами Батьківщина, наше коріння, наша радість і гордість, за те що ми є українці і ми готові розвиватись і допомагати один одному. Це початок нашої співпраці, далі буде ще багато цікавого», — зазначив п. Резник.
Як уточнили організатори, вони відійшли від попереднього принципу «Одна країна — одне дерево», адже у ряді країн живе по кілька мільйонів українців і не існує єдиної організації, яка б могла виступати від усієї громади. «Тому ми охоче запрошуємо різні спілки з різних країн та округів, земель, кантонів, областей, провінцій, штатів, воєводств тощо висаджувати свої дерева з відповідними табличками», — зазначив активіст із Німеччини.
Партнерами проєкту «Алея українських діаспор» є Управління екології та природних ресурсів Київської міської державної адміністрації, комунальне підприємство «Київзеленбуд», громадські організації (ГО) «Європейський культурний центр», «Форум розвитку громадянського суспільства» та Київська громадська платформа.
Як писав «Міст», Алею українських діаспор заклали у травні ц. р. українські громади різних країн як символ зв’язку українців усього світу з Батьківщиною. Олександр Білера, Один із координаторів проекту, розповів, що має завдання закласти в Києві символічну алею та надати можливість кожній діаспорі посадити дерево від свого імені. Пам’ятний напис ідентифікуватиме дерево та діаспору. Планують висадити щонайменше 100 дерев.
Під час першої черги на Алеї діаспор висадили дерева від українських громад із Німеччини, Туреччини, Ірландії, Домініканської Республіки, Росії, Люксембургу, Об’єднаних Арабський Еміратів, Великої Британії, Князівства Монако, США (Північна Кароліна), Сінґапуру, Італії та Канади. Серед видів дерев, які вже ростуть на Алеї, — дуб, верба, сакура, горобина, лавр, горіх, сосна, гінкґо, липа, бук, береза, ялина та калина.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply