Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Митці трьох країн екранізують «Солодку Дарусю»

Автор:

|

Березень 19, 2015

|

Рубрика:

Митці трьох країн екранізують «Солодку Дарусю»

Солодка Даруся

Україна, Америка та Польща об’єдналися з метою екранізації культового роману Марії Матіос «Солодка Даруся». Підготовчий період кінопроекту триває майже півтора року. Нещодавно стали відомі деякі деталі найамбітнішого сучасного українського кінопроекту.

Зокрема, з’ясувалося, що підтримати проект зголосився всесвітньо відомий голівудський кінооператор Cлавомір Іздзяк (працював над кіносагою про Гарі Поттера). Крім того у «Солодкої Дарусі» буде також серйозна державна підтримка — із боку президента України Петра Порошенка, Фонду братів Кличків і Міністерства культури України.
Режисером-постановником фільму стане молодий львів’янин Олександр Денисенко, учень «оскароносця» Анджея Вайди. Він мешкає й у Львові, й у Варшаві та займається арт-проектами в Америці, Великій Британії, Бельгії й Україні. Режисерську освіту Олександр Денисенко здобув у Польщі, де й продовжує працювати під опікою видатного режисера.
Нагадаємо, що в центрі сюжету «Солодкої Дарусі» — доля дівчини, котра є своєрідним символом понівеченої країни. Утім, Даруся, незважаючи на важкі випробування, зберігає гідність і високу моральну чистоту. Слід зазначити, що роман уже давно має свою театральну версію. Найпопулярнішою виявилася постановка Івано-Франківського театру імені Івана Франка (режисер — Ростислав Держипільський). Виставу побачили глядачі не лише в Україні, а й у Америці та Канаді.
Роман «Солодка Даруся» витримав сім видань загальним накладом понад 200 тис. примірників. Тож не дивно, що до майбутнього фільму прикута така увага. Нові подробиці про фільм стануть після того, як відбудеться офіційна презентація кінопроекту «Солодка Даруся» у кінотеатрі «Київ».

Альона Савчук, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply