Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

Молодь діаспори закликає світ посилити тиск на РФ

Автор:

|

Серпень 28, 2020

|

Рубрика:

Молодь діаспори закликає світ посилити тиск на РФ

Російська влада ухвалила рішення ліквідувати Сибірський центр української культури «Сiрий клин» в Омську. Про це повідомив Сергій Винник, реґіональний віце-президент Світового конґресу українців по Російській Федерації (РФ) і країнах Середньої Азії та голова міжреґіональної громадської організації «Культурно-освітнє об’єднання «Український конґрес».
«Омський обласний суд зареєстрував заяву управління Міністерства юстиції РФ щодо ліквідації реґіональної громадської організації «Сибірський центр української культури «Ciрий Клин», — поінформував він. За словами діяча, про причини ліквідації офіційно не повідомляють, проте в таких випадках використовуються надумані приводи.
Відтак Світовий конґрес українських молодіжних організації (СКУМО) закликав міжнародну спільноту звернути увагу на порушення (РФ) прав національних меншин, зокрема, на ситуацію з українськими громадами в Росії та рішення про ліквідацію Сибірського центру української культури «Сірий клин».
Про це йдеться у відкритому листі Дмитра Лекарцева, президента СКУМО, до Мішель Бачелет, верховної комісарки Організації Об’єднаних Націй (ООН) із прав людини, та Ріка Дамса, президента Парламентської асамблеї Ради Європи.
«Світовий конґрес українських молодіжних організації закликає світову спільноту звернути увагу на порушення РФ міжнародного законодавства та норм, які стосуються прав людини та національних меншин, а також посилити тиск на російську владу з метою припинити переслідування українців, котрі живуть у Росії», — йдеться у посланні.
Президент СКУМО нагадав, що на 28 серпня призначили засідання Омського обласного суду з розглядом позову від місцевого управління Міністерства юстиції РФ про ліквідацію Сибірського центру української культури «Сірий клин».
«Закриття центру «Сірий клин» є показовим прикладом російської політики, яка постійно вигадує приклади утисків росіян і російськомовного населення в Україні, а сама без пояснень або за надуманими звинуваченнями продовжує знищувати осередки української культури на території РФ або в тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму. До цього переліку входять культурні центри, бібліотеки та представництва українських Церков. На українські організації роблять тиск представники силових структур», — сказано в листі.
Як повідомляв «Міст», нещодавно обговорили деталі проведення Форуму української молоді діаспори.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply